Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Újszülötteknek megfelelő az...

NRichárd kérdése:

Újszülötteknek megfelelő az aksi? :

Figyelt kérdés

Guppik fognak születni hamarosan. Nekem van egy kis aksim számukra. Levegőztetést tudtam bele tenni de szűrőt nem.

Megmaradnak majd ott? Vagy jobban járok ha bent hagyom a nagy aksiban őket.


2011. jan. 17. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Legalább 10 literes legyen a kisakvárium és akkor elég lehet egy levegőztető. Esetleg kereskedésben tudsz venni szivacsszűrőt, ami erre a levegőztetőre köthető, az ára 1000 ft alatt van. Csinálj náluk rendszeresen részleges vízcserét, a víz 1/3-át szívd le hetente és pótold 1 napig állni hagyott csapvízzel. Egy kevés jávai moha is jó, ha van.
2011. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Elfelejtettem írni hogy tettem bele kavicsot egy növényt igazából nem tudom milyen a nagyba is ez van. Hosszú hínárszerű levele van. Egy ideje megy az akvárium hogy ne sima vízbe tegyem majd a nőstényt. Víz cserét csinálok és teszek majd be hálót hogy eltudjanak bújni amíg ki nem veszem a nőstényt.
2011. jan. 17. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez így jó, figyelmes vagy. Én a helyedben a kavicsot kivenném, mert a kicsik piszkát könnyebb leszívni az üvegről, a kavics közzött csak galibát okoz. Nem lesz bajuk attól, hogy nincs kavics, a növénynek is ki kell bírnia (viszont ha nincs világítás, akkor azt már megsínyli).
2011. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ne tegyél kavicsot az csak macera az én kis guppiaim belebujtak a kavicsba, és az takarításnál nem éppen jó ha ott tartózkodnak:)
2011. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a világítással megfogtatok :D az nincs a kis aksin de ablak szépen rávilágít és egész nap természetes fényt kap. Elég ha teszek oda egy sima asztali lámpát?
2011. jan. 17. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Hááát nem biztos, a hínár félék nagyon fényigényesek. Vagy vegyél jávai mohát, az kibírja így, vagy a legolcsóbb hínárból néhány szálat, azt pedig cserélheted ha tönkremegy. A műnövény is elfogadható megoldás nevelőakváriumban.
2011. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
van szépen ebből a növényből még az aksiban lámpát már tettem is oda majd meglátjuk mi lesz :) mohát meg venni akarok úgy is szóval abból is mehet egy oda :D
2011. jan. 17. 17:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Hehe. Akkor cserélgesd 3-4 naponta a nagyból a növényeket, amelyik rossz, mehet büntibe :D Így mind megmarad.
2011. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!