Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nyáron 35fokba ha az aksi...

Nyáron 35fokba ha az aksi hőfoka is megemelkedik hogy lehet hűteni?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból mikor nagyon meleg van hogy lehet hűteni az aksit minden fajta drága készülék nélkül?
2011. jan. 17. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk árnyékba állsz a kocsival, és akkor az akksi sem melegszik annyira. Ha meg mégis, vedd ki a kocsiból és vidd le a pincébe.
2011. jan. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Számítógépes ventillátorokat lehet mondjuk telefontöltövel meghajtani. Meg 2 lieres pet palackban vizet fagyasztani és betenni. De igazából magát a lakást kellene normális hőmérsékleten tartani árnyékolással, persze ez tetőtérben, panelban, délre néző szobákban nehezen megoldható.
2011. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első: Kategória alapján itt akváriumról van szó:)
2011. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
na hát pont ez a problémám hogy tetőtérbe lakunk és egész nap süti a szobánkat a nap, és most gondolkodtam rajta hogy nyáron megfőnek a halaim, pedig nem szeretnék halászlevest belölük
2011. jan. 17. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
nagyon nem egyértelmű a kérdés
2011. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bányai Károly ***** válasza:
Oldal és hátlapokat, ha éri a napfény, akkor le kell árnyékolni alufóliával, de a fólia ne érjen az üveghez, legyen egy kis légrés közte. A párolgás megnövelése nagyon jó, vízfelületet fújatni ventillátorral. A lámpa ne tudjon hőt sugározni a vízre. (Pl neoncső tekercsei) Meg a jég is lehet, de egyszerre csak kicsi, nehogy megfázzanak.
2011. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdés egyébként marha egyértelmű, csak az "Egy véletlen kérdés" c gomb megnyomásakor értő olvasást kell végezni. :) Hadd hívják már az akvaristák aksinak az akváriumukat, nem tudom miért zavar ez egy kívülállót... Puszta magyarságból, gondolom...


Ha már itt tartunk, az nem halász leves, hanem halászlé kedves kérdező. :) Viszont, ha Ti így mondjátok, akkor megmondod merre laksz? Kíváncsi vagyok, hol mondják így. Nem piszkálásból, tényleg érdekel!

2011. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
A nyitott akvárium sokat jelent, a nagyobb párolgás miatt. Ehhez persze olyan világítás is kell. Én egész nyáron dobáltam be a fél literes fagyasztott palackokat, nem megoldás. Egyszer megy el az ember hosszabb időre otthonról, és már kész is a baj.
2011. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is halászlé amúgy:)Nem tudom miért írtam levest:)
2011. jan. 17. 21:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam egyébként töltöttek már 2 hónapot a fürdőszobában is a halak, szintén tetőtér miatt. Az elevenszülők még csak-csak elviselik, de egy aranyhal már könnyen elpusztul 30 fok felett. Persze ez sem egyszerű megoldás, de van mikor muszáj.
2011. jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!