Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vinni vagy nem vinni a halakat?

Vinni vagy nem vinni a halakat?

Figyelt kérdés
Férjem szüleinél van egy akvárium, kb. 80 literes, félig van vízzel. Van benne 3 dánió, egy neon és egy óriási algaevő. A szűrőt, világítást nem szokták bekapcsolni nekik, enni akkor kapnak, amikor apósomnak eszébe jut. A víz elég koszos, utoljára én takarítottam 2 éve. Növény nincs benne. Nekünk otthon egy 54 literes akvárium van, 5 hal van benne (2 tetra, egy algaevő, egy házmester és egy molli), szűrő, világítás, növények. Arra gondoltunk, apósomék akváriumából átvisszük hozzánk a 4 kisebb halat (a nagyot nem tudjuk, el se férne nálunk, akkora, mint az itteni akvárium fele). Szerintetek? A mieinknek nem lesz baja az itteni halaktól? Ami még probléma: 400 km-t kéne utazniuk a halaknak vonattal. Kibírják? Miben vigyük őket?
2011. jan. 17. 14:27
 1/7 NRichárd ***** válasza:
A halaitoknak nem lesz bajuk feltéve ha az ottani halak nem betegek. Ha nincs más egy nagyobb dunsztosüvegbe tegyétek a halakat és úgy szállítsátok. Legyen betakarva hogy a hideg miatt ne fázzanak meg és ne stresszeljenek. A nagy halat meg vigyétek el egy ottani állatkereskedésbe. Nem biztos hogy fizetnek érte de legalább nem hal meg az akváriumi körülmények miatt.
2011. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp érdemes megpróbálni, valószínűleg a duncosüveges megoldás a legjobb.Annak idején én is így utaztattam az enyéimet kb. 250 km-t.De a neonnal kapcsolatban az a probléma, hogy rajhal és ha egyedül kerül új környezetbe lehet nem bírja túl sokáig...Legalábbis én így gondolom....Kéne mellé legalább 2-3 db...
2011. jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, én így télen biztosan nem utaztatnám őket 400 kilométert tömegközlekedéssel. A neonok nagyon érzékenyek a hőmérsékletre, egy ekkora úton kihűlnek. Ha mégis szállítjátok, akkor legalább 5 liter víz kellene nekik és úgy kellene lezárni, hogy legalább ennyi vagy több elvegő legyen a "csomagban". Én inkább azt javaslom, hogy a környéken ajándékozzátok el őket, vagy vigyétek be kereskedésbe. A ti 54 literes akváriumotok sem lenne a legjobb megoldás, mert neonból és dánióból is 8 a minimum csapat, ez pedig nektek már sok.
2011. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez a bajom nekem is, hogy egyedül nem érezné jól magát, az 54 liter meg kevés lenne két rajhalnak (az otthoniakat is kéne bővíteni rajjá). Ezért is nincs otthon neonunk. Itt 15-en voltak, már csak ez az egy maradt. Állatkereskedésbe nem akarják beadni. Nálunk tuti ideálisabb körülmények vannak, mert tényleg szép, gondozott az akvárium. Itt is próbáltam normálissá tenni, de csak havonta egyszer jövünk, az meg édeskevés.
2011. jan. 17. 17:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, annyira az 1 hónap nem kevés. Annyira kellene rávenni az apósodat, hogy két hetente csináljon egy részleges vízcserét, te meg megcsinálod a másik két hétben. A világítás időkapcsolóval megoldható, 1000 Ft körül mozog az ára. Az etetést is jó lenne rendszeresíteni, szerintem akit annyira sem érdekelnek a halak, hogy ennyit megtegyen, attól el kell venni és kész. Ha szeretné őket, gondoskodjon róluk. Magyarázd el, hogy nem sok idő ez, a vízcsere 10-15 perc, az etetés 1.
2011. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most mondta, hogy ne vigyük el a halakat, megszokta már őket. Azért egy hónap alatt eléggé bekoszolódik a víz, a szűrő se megy. Pedig van, nem rég vettük neki, nem is volt olcsó. Időkapcsoló is van, az is kihúzva. Úgyhogy most maradnak a halak, ha legközelebb jövünk, teljesen kipucolom az aksit, meg hozok bele növényeket.
2011. jan. 17. 20:36
 7/7 anonim ***** válasza:
A teljes takarítás ilyen esetben halálhoz is vezethet. Inkább csak részleges vízcserét csinálj, hidd el jobban jársz (itt hosszú lenne kifejteni a biológiai és kémiai háttereit, de nem egy ilyen jószándékú nagytakarítás végződött tragédiával). Nem tudom, ha minden megvan de mégsem hajlandó használni miért kellenek neki a halak... Szerintem érdemes lenne alaposan összeveszni ezen, nyomatékosan megmondani, hogy miért rossz, amit csinál.
2011. jan. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!