Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélákat lehet gömb akvárium...

Garnélákat lehet gömb akváriumba tartani?

Figyelt kérdés

Vagy mit lehet kezdeni a gömb akváriummal?Tudom hogy gerinces állatokat nem lehet bent tartani, de a garnéla nem a gerincesek közé tartozik.

Vagy még növényeken gondolkoztam. De megvárom a válaszokat!:)

Az aksi kb 10-15les, levegöztetöt tudok bele tenni.

Elöre is köszönöm a segítséget


2011. jan. 19. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Megcsinálnám bólés tálnak ;)
2011. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:

Szia! Szabad bele garnélát rakni, de nem túl praktikus. A levegőztető mindenképpen szükséges, és egy jó világítás az egészséges növények miatt, ami a garnéláknak fontos. Csak egynemű garnélákat ajánlott belerakni, mert amúgy hamar túlszaporodnának, vagy olyan fajt, ami nem szaporodik édesvízben(pinokkió, narancs garnéla).


Ha nekem lenne ilyenem, akkor paludáriumot rendeznék be olyan akváriumi növényekkel, amiket ki lehet növeszteni a szárazra, pl. Anubias, Hemianthus, Microsorum. Néhány látványosabb csigával színesítve.

2011. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Garnélákkal próbálkozhatsz, de eléggé kicsi nekik a hely, 20-30 liter lenne a minimum. Ha a technika megvan, akkor kb. 1-2000 Ft egy ekkora akvárium. Ha mégis ennél maradsz, nagyon figyelned kell a vízparaméterekre, mert könnyen elpusztulnak a nitráttól, tehát heti rendszerességgel le kell cserélned a víz felét. Növény rengeteg kell, főleg jávai moha, de nagyon nehéz rendesen megvilágítani egy ilyen akváriumot. Hát, egy próbát megér.
2011. jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
áá nem akarom én megölni öket inkább csinálok ilyen paludárium tetszik az ötlet, és az állatok sem bánják:)
2011. jan. 19. 16:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt nemtom, de a befőttes üvegbe a garnélák körbe-körbe rohangásznak, hát kb a gömbbe is ezt tennék nagy valószínűséggel :) Persze ha van benne sok növény, ami eltereli a figyelmüket hogy ez egy se vége se hossza (végtelen hosszúságú) kerek bigyó amiben vannak, hát akkor talán.
2011. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!