Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem működik a levegőbefújó?

Miért nem működik a levegőbefújó?

Figyelt kérdés
kisméretű EHEIM szűrőm van ,olyan aminek a tetelyén van egy csőszerű izé és azon fujja be a levegőt [link] valami ilyesmiamikor ráteszem a tetején a csövet akkor nem fujja ki a levegőt a kifújóján .Nincs elzárodva a cső meg semmi ilyesmi .Mi lehet a baj ? Am:.ha nincs levegőztető az baj? van egy csomó novény és a szűrő kavarja a víz felszínét
2011. jan. 19. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az úgy elég. Ha a szűrő túl mélyen van, akkor nem elég a vákuum a levegő beszívásához. Vedd nagyobb fokozatra vagy emeld magasabbra, akkor porlasztania kell.
2011. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

jó de ettől magasabbra már nem tudom emelni a boltbea azt mondták mi.1-2 cm mélyen legyen a levegőbefúlyócsőbnek a csatlakozása amugy elég a növény : 2x gömbmoha [link]

vazinéria kb 2x anyi ami a képen van 54L re

2011. jan. 19. 16:23
 3/11 A kérdező kommentje:
ezt a szűrőt nem lehet nagyobb fokozatra venni nincs rajta fokozatkapcsoló!! de azért kösz a válszt!
2011. jan. 19. 16:25
 4/11 Platypus ***** válasza:
Pucold ki alaposan a szűrőt, lehet hogy valahol belül van eltömődve, ami miatt nem elég erős a víz áramlása, hogy berántsa a levegőt.
2011. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
takarítás után próbáltam de elé eni növény gy hogy nem megy alevegőbefújó?
2011. jan. 19. 16:49
 6/11 Platypus ***** válasza:
Ha sok növényed van, az azt jelenti, hogy éjjel rengeteg oxigént vesznek fel, és megfulladhatnak a halaid. Csak nappal termelnek oxigént. Ha nincs sok halad és növényed, akkor elég, ha csobog a vízfelszín, de dús növényzet vagy nagy halnépesség esetén szükség van a buborékokra. Pár napig ellesznek anélkül, de hosszú távon nagyon lerontja a kondíciójukat a rendszeres esti oxigénhiány.
2011. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már hogy nem működött.Levettem a cső végéről a szelepet,belefújtam,azóta jó.Nálam dugulás lehetett.Egy próbát megér.(ha megfújod és buborékol,legalább a dugulást ki tudod zárni.
2011. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
kösz hála nektek sikerült beindítani!:)
2011. jan. 19. 17:59
 9/11 Frontosa ***** válasza:

Lehet állítani a fokozatot!

Nem értem miért nem olvassátok el a használati útmutatót.

,,A szabályozófúvóka kihúzásával vagy benyomásával állítható a szivattyú teljesítmény maximálisra vagy minimálisra."

Szabályozófúvóka=ahonnan fújja a vizet.

A levegőszabályzó szelep elforgatásával pedig a levegőmennyiséget tudod szabályozni, amit a vízbe juttat.

Nagyon egyszerűen be lehet állítani, tág határok között.

Üdv,

2011. jan. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jah, az nem fújja, de nem lesz bajuk a halaknak, no para.


Ha még mellé raksz egy külön kis levegőztetőt az meg úgy zúg, hogy meg fogsz bolondulni tőle... én nem tenném.


Lehet, hogy ezért le leszek pontozva, de nálam nem megy bele külön levegő, csak szűrő, és az pont elég.


Ha nincsenek a halak a víz tetején, hogy levegőért kapkodjanak, hanem normálisan úsznak és kergetőznek, azt látod, hát akkor mi baj lenne? Semmi.


A sok levegő befújás az inkább csak sügereknél fontos, meg olyan esetekben ha nagyon nagy hal van kis helyre zárva, vagy ha kishalból van baromi sok az akvárium méreteihez képest.


De ha csak normál mennyiségű halad van, sok növénnyel, akkor nem lehet gond belőle.

2011. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!