Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elmondaná valaki nekem hogy...

Elmondaná valaki nekem hogy miért van az hogy elkezd valaki ugy foglalkozni akvarisztikával hogy alapvető dolgokat nem tud?

Figyelt kérdés

Na ez azért jött ez a kérdés mert vissza olvastam most egy pár napja felkerült kérdést, amiben egy hal tartó kedves barátunk azt sem tudja mi az a szürő....

Nem leugatni szeretnék senkit, de mikor én neki álltam akvarisztikával foglalkozni, elöbb kiolvastam egy két könyvet, interneten kutakodtam olvasgattam, milyen halfajokat lehet együtt tartani, melyikből hány darab ajánlatos egy akváriumba és mekkora akváriumba, milyen igényeik vannak nekik. Vagy ha valami nagyon nem ment jöttem kérdeztem és ti válaszoltatok, és nem voltam felháborodva ha véletlenül csináltam valami hülyeséget és ti megmondtátok hogy kell, nem háborogtam, és nem szídtam senkit. Csak magamat okoltam hogy miért nem igy vagy ugy csináltam, vagy miért nem kérdeztem.

Az meg szerintem hogy valaki nekiáll díszhalakkal foglalkozni és azt nem tudja, mi az a szűrő ez kicsit a felháborodásomat keltette, nem az hogy nem tudja és érdeklödik. Hanem hogy akkor mikor megvan már neki az akváriuma beleteszi halakat, és akkor kérdezi meg.Akkor felteszem azt a kérdést hogy mikor vízcseréről van szó pl akkor mit csinál, vagy ha vesz egy új halat akkor mit tesz?Vagy új növényt?Vagy ha felüti egy betegség a fejét?


2011. jan. 21. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ez egy igazán jó kérdés... főleg, hogy én is ilyen balf*sz voltam :)1 hónapja akvarisztikázok. az egész úgy kezdődött, hogy beléptem barátnőm szobájába és a szemem megakadt az akváriumán (tulajdonképp nem lelkiismeretes haltartó, 100l alatt tart aranyhalat, jóval stb. már szóltam neki, de nem foglalkozik a dologgal. elég szomorú) és tudtam, hogy nekem kell egy. de nem különösebben foglalkoztam vele. mikor karácsony előtt megkérdezték mit kérek viccből azt mondtam akváriumot. és megkaptam, 23.-án egy 11 literes aksival állítottam be egy halas boltba úgy, hogy halvány lila gőzöm se volt az akvarisztikáról (annyit tudtam, hogy kell bele szűrő,levegőztető,fűtő meg növények). de teljesen be voltam zsongva. halaim lesznek! azért az nem semmi. nem olyanok, mint a kutya... hiszen kutya majdnem mindenkinek van.

aztán első hibám meg is volt: pink dániók, túlzsúfoltság.

feljöttem ide, a gyakorikerdesek.hu-ra, mert meg akartam kérdezni, hogy mikor ikrázik majd a halam. és akkor tudtam meg, hogy valami óriási nagy hibát követtem el ezzel a 11 literes aksival. azóta: 1. dolgom az volt, hogy könyvtár: Horn-Zsilinszky, utána kérni egy 50 literes aksit, helyette 60 litereset kaptam. szépen berendezve, de azért nem profiul. a növényeim növekednek, egy halam se pusztult még el, jól érzik magukat. a kis aksi maradt szülőszobának. bár még mindig nincs meg minden, de remélhetőleg jó úton haladok. a pink dánióimtól nincs szívem megválni :)

nos, íme egy történet a butaságomról, amit csak a Sorsnak köszönhetek, hogy kijavíthattam és nem haltak meg miattam élőlények. illetve nektek kedves gyakorikerdesek.hu akvaristái! :)

2011. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Engem egy fórumon leugattak, amiért megkérdeztem, hogy egy hím bettának egy tökéletesen berendezett, 30 literes aki megfelel e? Értem ez alatt megfelelő világítást, szűrést, fűtést, stb.

Azt írták, hogy nem értek a halakhoz. Pedig volt már korábban nagy akváriumom (180 l), ott 2x próbáltam hím bettát telepíteni, de mindkettő támadta a többieket. Azt gondolom nem azért tartom őket, hogy a sok növény közt bújkáljanak egész nap.

De ha meg külön akarok bettát rakni, akkor nem értek a halakhoz...na mindegy, ezt csak úgy leírtam.

2011. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert lusták utánaolvasni, és azt hiszik, hogy csak belerakják őket egy befőttesüvegbe, csapvízbe, minden nélkül (szűrő, fűtő, levegőztető, élő növények) és már jó is nekik...és akkor jönnek, hogy jól érzik magukat...persze lehet, hogy nem látszik (egy ideig), de majd ha betegek lesznek meg azért siránkoznak. És persze azt hiszik, hogy ők okosabbak, maradjunk csak annál a példánál, amit felhoztál. Meg persze azt hiszik, hogy a bolti eladó amit mond az szent és igaz. Csak azt nem értik meg, hogy az eladóknak mind az az érdeke, hogy mindent eladjanak, hisz abból lesz pénz...
2011. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy nincs benne a kultúránkban. Ilyen szempontból pl. a németektől sokat lehetne tanulni.

Azt vettem észre, a magyarok megelékszenek azzal, amit a bugyuta amerikai filmekben lévő dekorációkból, filmes kellékekből leszűrnek, éa gyakorlatilag tárgyként kezelik a halakat.

Ráadásul minden halat egy kalap alá vesznek, csak legyen nagy, meg színes. Lehet egy akiban az aranyhal, a papagáj sügér, meg a bohóchal, mindegy.


A leg vérlázítóbb, mikor az ember próbálna rávilágítani a problémákon belül legalább a jéghegy csúcsára, és már az ellen is lázadnak. Nehogy már megmagyarázzuk, mert a múlthéten látta egy brúszviliszes filmben, hogy ott is volt egy némós aki, amiben tök jól érezte magát a hal...


Sajnos Magyarországon alig van olyan réteg, aki jópéldaként szolgálhatna, és ha van is, legtöbbször elég izoláltan. Így, maximum erőszakkal lehetne normális mederbe terelni a dolgokat, de amíg az állatvédelmi törvényt maguk a jogászok is bohóckodásnak tartják, addig ez az út sem járható.

Elég összetett problémának gondolom, ami nem mellesleg hűen tükrözi társadalmunk általános felelősség vállalását, és nem is látok belőle hatékony kiutat.

2011. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát igen. Én gyerekkoromban még a kertben játszottam, összeszedtem békát-bogarat, minden érdekelt, ami mozgott. Este pedig olvastam, róluk, élőlényekről, dinoszauruszokról, a világról, mindenről. Ma már pokémon megy, valóvilág, homokosok és sorolhatnám. Ezen nő fel a mai generáció, ilyen lesz az értékrend is. Rózsaszínbe öltöztetett kutyákat látnak és gömbakváriumban némót. Az írásod pedig már hosszú és nem is elég színes ahhoz, hogy elovassák. De a pink dánió cuki.
2011. jan. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első halamat a szomszéd bácsitól kaptam kb 5 éves koromban egy befőttes üvegben. De azt nem mondta, hogy a hal 3 nap mulva meg fog dögleni :/
2011. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!