Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik növénnyel tudom szépen...

Melyik növénnyel tudom szépen befűvesíteni az aksit? Egy kb árat mondanátok milyen árba vannak?

Figyelt kérdés

Növényekkel még kicsit hadilábon állok,a lényeg hogy most kitaláltam egy jó ötletet ahol a halak is jobban érzik magukat, és növényesebb is az egész, mert most még nagyon kevés van...

Olyan növény kellene nekem amivel be tudom füvesíteni az aksi alját, és lehet fünyírozni is:DNa szóval a viccet félre téve, tudtok nekem olyan növényt ajánlani? mert néztem a díszhalinfot de ott nem sok mindent találtam , ezt találtam rajta:

[link]

de nem tudom milyen fényigénye van !?elöre is köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 21. 16:02
 1/3 A kérdező kommentje:
és talajnak kvarchomok, vagy nagyon aprokavics jó?
2011. jan. 21. 16:06
 2/3 Platypus ***** válasza:
Az igazi gyepnövények nagyon erős fényt igényelnek. Csak ha ez megvan, akkor érdemes belefogni, különben csak kidobott pénz, idő meg elképzelések. Maguk a növények annyira nem drágák, a legtöbb 500 Ft körül van/adag, csak éppen sokat kell belőlük venni. A legolcsóbb megoldás, ha Ricciát veszel(úszó májmoha). Ez alapból úszó növény, de le lehet kötözni kövekre vagy egy darab szúnyoghálóra. Nagyon gyorsan nő, hetente 2x nyírom. Lehet kiterített gömbalgából is gyepet készíteni, ez nem fényigényes, de nyírogatni se lehet. A lilaeopsis fajok viszonylag alacsony fényen is elélnek, de normális ütemben csak erős fényen nőnek. A Marsilea egy kevésbé fényigényes előtéri növény, de nem igazán fű, inkább kis nyelvecskék.
2011. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A májmoha az jó ötletnek tünik, föleg miután láttam az aksidat:)De a gömbmoha se rossz megoldás,söt:)köszönöm a gyors választ, megyek gondolkodni:)
2011. jan. 21. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!