Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az Anubias nana közönséges...

Az Anubias nana közönséges növény, vagyis kapható általános díszállatüzletekben?

Figyelt kérdés
csak még nem láttam de annyira nem is kerestem most bukkantam rá hogy milyen kis igénytelen de szép növényke. Emellé még lesz jávaim az aljzat takarásához.
2011. jan. 22. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát legtöbb helyen csak azokat a nagy méretű anubiasokat árulják, de így észre lehet venni néhány boltban van ez a pici levelűt is.


Anubias nana, vagy Anubias barteri gold, vagy anubias barteri var nana, meg mittomén ilyen néven fut :)


Nekem van az a pici, csak eléggé tönkre tettem, mert egy tőt vettem, majd csináltam belőle többet (a másik akváriumba is van). Hát úgy fél év alatt lett olyan 10x annyi, tehát szaporodott jól, csak egyszer bealgásodott, akkor ledörzsöltem a leveleit egyenként, na azt nem kellett volna...mert hót ronda lett, szal jó nagy hülye vagyok.. de talán még helyrejön :)


Most ilyen:

[link]



Tegnap egy kicsit meg is tápoztam, mert eddig még soha nem kapott tápot szegényke :)

2011. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nagy akváriumba még ott van a jobbszéle felé, és egy alma csiga van előtte, ez egy fokkal jobban néz ki:

[link]



Ugyanitt a nagyba volt nekem mikor bealgásodott, mert igazából nem figyeltem rá, hagytam hogy algásodjon minden, vizet se cseréltem, lusta voltam rá.

[link]


Mindegy, szóval ez így egy tőről lett, nem kell neki sok fény egyébként. Ha nagyon sok a fény akkor csak könnyebben bealgásodik.

2011. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:

Első, szerintem az akváriumodban nem 'nana' van, hanem 'petite'. Ennek a fajtának még kisebb és más formájú a levele. És nehezebben beszerezhető.


Felénk a szutykos kicsi díszállatosnál is árulnak nana-t, gondolom a tulaj rájött, hogy ez a növény nem döglik meg nála :) A nagyobb boltokban meg szinte mindig van.

2011. jan. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt látom, hogy kétfajta van, aminek hosszúkás a levele, meg aminek gömbölyded és mégkisebb, az igaz.

De ezek össze-vissza keverik, én a boltban se tudom mit veszek, itt meg az a neve, hogy nanapetite, vagy mivan :)


[link]


Mindegy, hát nekem a gömbölyded levelű az egyébként jobban tetszik, de olyan nagyon nagy különbség nincs.

2011. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor a 'petite' a 'nana' továbbfejlesztett változata. Ha a nevében benne van a petite, akkor nagyon kicsi, ha meg csak nana akkor csak szimplán kicsi. Tény hogy a boltos se szokta tudni :)


Az első képen nana van, a másodikon petite a bal sarokban. Elég látványos méretkülönbség van azonos fényviszonyok mellett. Kevesebb fényen mindkettő kisebb levelet hoz, ezért egy kevésfényes nana keverhető egy sokfényes petite-tel.


[link]


[link]

2011. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor tényleg ez lehet a különbség.


Itt meg Anubias nana S, M, L, XL

Ez valami kínai méretezés? :D Nem vágom.


[link]

2011. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!