Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létre lehet hozni egy gyönyörű...

Létre lehet hozni egy gyönyörű növényes nano-t nagynyomású Co2 diffúzor nélkül?

Figyelt kérdés
Easy carbo-t illetve különféle tápokat vagy esetleg vmi gagyibb Co2 tablettát tudnék használni. Egy 15-20L-est szeretnék létrehozni co2 rendszer nélkül ami nagyon szép. növények: anubias, eleocharis parvula, jávai moha, hemianthus callitrichoide,,Cuba,, hínárfélék stb. Leginkább az érdekelne hogy megoldható egy szép nano diffúzor nélkül??
2011. jan. 22. 17:46
 1/10 Platypus ***** válasza:
Megoldható, de nem ezekkel a fajokkal. A HC cuba és a legtöbb hínár nem nő szépen CO2 nélkül, a hínárok amúgy is túl magasak ekkora akváriumba. Metszés után sokáig csúnyák, ha meg egyszer kialakult az új hajtáscsúcs, akkor 1 hét alatt kinövik a helyet. Az egyetlen hínár, amit ekkorában érdemes nevelni, az a Najas. A Najas fajok szépek vágás után is, bár nehéz velük dolgozni, mert nagyon törékenyek.
2011. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom hogy hínárfajta de névszerint a Rotala rotundifolia-t néztem
2011. jan. 22. 18:46
 3/10 Platypus ***** válasza:
Sokáig volt Rotala-m, szépen nőtt CO2 nélkül, de a magassággal állandóan gond volt. Nagyon hamar túl hosszúra nőtt, metszés után sokáig vegetált, aztán ahogy elkezdett megint jól kinézni, pillanatok alatt megint túl hosszú lett. Alacsony akváriumba nem szerencsés növény.
2011. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
akkor nem tudom.....:D Akkor mit ajánlanál profi ként egy 20L-es nanoba? nem tudom biztosítani a co2-s rendszert de a teblettásat csinálhatom ha az ér valamit, illetve megpróbálom megvenni az easy life növénytápját mert azt hallottam hogy az jó. Abból melyiket érdemes??? köszi a választ....... bocs ha untatlak:/
2011. jan. 22. 18:57
 5/10 Platypus ***** válasza:

Én sose tablettáztam, anélkül is szépek a növényeim. Persze nem is nőnek olyan gyorsan, mint egy CO2-vel dúsítottban, de legalább nem kell hetente 2x nyírni mindent. EasyCarbot adagolok, pontosabban az olcsóbb hamisított változatás, és easylife profitoval tápozom. Korábban Sera florenat is használtam, az se volt rossz. Ha hagyom elburjánzani az akváriumot és túl nagy lesz a növénytömeg, akkor vannak CO2 hiánytüneteim, konkrétan meszes lerakódások a legfölső leveleimen. De ha rendesen ritkítok akkor nincs ilyen probléma.

Szálas növényből egyedül a Najas maradt a kedvenclistámon, a többivel mind méret vagy egyéb gondjaim voltak. A Hemianthus micranthemoides például tökéletes méretű és nagyon szépen lehet formázni, de sose mertem venni, mert állítólag CO2-re igényes.

Bevált fajok: Pogostemon helferi, Anubias petite, karácsony moha, Riccia lekötözve, Monosolenium májmoha, Cryptocoryne nevillii és parva(utóbbi elég fényigényes), Marsilea, Lilaeopsis. A Microsorum "widelow" sokáig szép, de az öreg tövek már túl nagyok ekkorába. Nem nő gyorsan, ezért használható. Van még rengeteg, de nem mindegyiket egyszerű beszerezni.

2011. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eleocharis parvula az jó? Talajtakarónak gondolnám
2011. jan. 22. 19:34
 7/10 Platypus ***** válasza:
Egy próbát megér, nekem nincs tapasztalatom ezzel a fajjal. Ilyen kis akváriumba szerintem túl nagy gyepnek, inkább második vonalba ültetném. Szúnyoghálóra kötözött Ricciából lehet a legegyszerűbben alacsony gyepet nevelni.
2011. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Parvulát lehet most kapni a vadonban jó drágán, hát az úgy néz ki, hogy zöld nagyon vékony (mint a tű) levelei vannak, és ilyen rozsdabarna vagy inkább pirosas szálak is vannak közte.


Több tartályban is van nekik, de csak az egyikbe megy a CO2, a többibe nem, és hát én nagy különbséget nem láttam a növények közt, szóval nem volt szebb a CO2-s, de persze lehet ám hogy nem régóta volt még ott.



A Hemianthus gyönyörű de az még CO2 mellett is könnyen megdöglik, az olyan igényes, hogy olyat inkább ne vegyél, ha nem akarod 1 hónap mulva kidobni.



Előtéri alacsony növények közül az

Anubias nana, petite, és jávai moha

ezek kinyírhatatlan igénytelenek, alacsony fény mellett is megmaradnak



Nekem a lilaoepsis fűvel sem volt bajom, az olyan 10-12 centi magas kb. hát de annak sok fény kell.



Hínárból talán a karolinai tündérhínár ha van egy megfelelő erős fényed és nincs nagy sodrás az akváriumban. Azt úgy mondjuk jobboldalra tenném.


Baloldalra meg esetleg egy Beckett vízikelyhe-t.



Hátulra pl Csavart levelű valiznériát mert az olyan 30cm magasra megnő.



Viszont lehet jobban mutat ha csak 2-3 féle növény van, nem egy ilyen kesze-kuszaság.

2011. jan. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A parvulát lehet hogy ilyen táptalajba kéne ültetni és akkor szépen befutná az egész alját, csak ez nagyon drága :/


[link]

2011. jan. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:
A Beckett vízikelyhet nem ajánlom, nekem a 40 literesnek eléri a tetejét, és még növésben van. Hatalmas egy 20 literesben, összenyomja az egészet látványilag.
2011. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!