Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kvarchomok aljzatot nem...

A kvarchomok aljzatot nem kavarják fel a halak?

Figyelt kérdés
Igazából még mindig nem tudom, hogy milyen aljzat lesz a majdani akváriumomban. Szeretnék sok növényt, veszek majd táptalajt, de még mindig nem világos, hogyan működik ez a dolog pontosan. A nagyon apró szemű aljzatot nem fogják a halak állandóan felkavarni?
2011. jan. 23. 09:27
 1/3 Bán Máté ***** válasza:
Jól mosd ki az aljzatot és förrázd fel is aztán hűtsd le és mehet az aksiba tapasztalatból mondom nekem is apró szemű van az aksiba
2011. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
39%
Ha nem sügereid, aranyhalad vagy más kubikos jellemű halad van, akkor nincs vele ilyen gond.
2011. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a sügéreknek természetesen a legfinomabb kvarchomok van, de ez sem keveredik fel. Esetleg akkor keverik fel, amikor gyorsan elúsznak, vagy amikor lyukat ásnak és arrébb köpik a homokot, de akkor se lesz homályos a víz, 5 mp alatt lesüllyednek a homokszemek. Ha jól átmosod (3-5 kilónként 12x-15x, nem vödörben, hanem lavórban, mert vödörben nem mosódik át az alja), akkor nem szabad koszosnak lennie. Kifőzni meg nem kell, nem is tudnád, meg felesleges is, attól nem lesz tisztább.
2011. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!