Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet ezt megcsinálni?...

Hogyan lehet ezt megcsinálni? Belső szűrőből külső!?

Figyelt kérdés
Az oldal alján van és úgy látom hogy azt írja hogy belső szűrő motorja is jó ide? Hogyan lehet ezt megcsinálni hogy működjön? Amelyik csőből az akváriumból megy a víz az edénybe az hogy fog áramlani? Valaki el tudná érthetően magyarázni hogy ezt hogy kell. De persze gondoltam hogy ilyen belső szűrős motor nem tud egy 100 literest ellátni kívűlről szal nekem is kb 15-20 litereshez kell. Hogyan helyezzem el hogy meglegyen benne a nyomás??? Minden választ köszi:)
2011. jan. 23. 13:43
 1/3 A kérdező kommentje:
[link] hopp a link lemaradt:)
2011. jan. 23. 13:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Belső szűrőből nehezebb megcsinálni, és veszélyes is. A legegyszerűbben kivitelezhető az alsópolcos külső szűrő. Ennek az a lényege, hogy a szűrőnek az akvárium alatt kell lennie és vákuumos rendszerrel működik, a szűrő teljesítményéhez kell beállítani a szívóág átmérőjét. Olyan gyorsan kell kifolynia az akváriumból a víznek, amennyire a pumpa visszanyomja. Namost ennek az a hatalmas veszélye, hogy ha a szűrő leáll, akkor az akváriumod egyszerűen leereszt. A jobb megoldás egy zárt rendszer, ezt nehezebb kivitelezni, mert légmentes kapcsolatokra van szükséged. Itt van pár leírás, ezt nem részletezem.

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na de nem is kell a belső szűrőt szétszedni, simán hagyhatod egyben, úgyis megcsinálhatod, úgy legalább a motorba nem megy kosz.



csak annyi, hogy egy műanyag dobozt ráraktam akvi tetejére, az alján meg csináltam egy lukat, oda rányomtam a belső szűrőt, az felnyomja a vizet a műanyag dobozba, és felül is van egy luk, ott meg kifolyik a víz:


[link]

[link]



Vagy frissíts:

Egyszerű külső szűrő házilag :)

[link]

2011. jan. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!