Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok a JBL Punktol...

Mit gondoltok a JBL Punktol Ultráról, darakór ellen?

Figyelt kérdés

Először is köszönöm "gfero" segítségét darakór ügyben!

Nem aktív szenes a szűrőm (Eheim). Mit tudok akkor majd tenni a gyógyszermaradványokkal szemben ebben az esetben? Most kezelés előtt azért saját vizében kilötyköltem a szivacsot, hiszen két hete már volt egy kezelés. Nem hiszem, hogy sok jót tettem ezzel...A tájékoztató több, nem csak két egymás utáni kezelést javasol.De nagyon soknak tartom. Habár két hete Parakillt használtam (2x,3 naponta), mégis arra gondolok, nem új, hanem el nem múlt darakór üthette most fel a fejét. Számít valamit, hogy tisztító rendszer van csatlakoztatva a csapra nálunk és én azzal végzem a vízcseréket? Néha teszek bele Biotopolt.(?)

Még egy kérdés.Valami eszementen elszaporodtak a csigák. Egy hónapja van meg az akváriumunk,de mindenhol csak állnak a peték, kiscsigák. Mit tudok tenni? Van jelentősége?

Ui.: Köszönöm "gfero", szavadon foglak a majdani halak összeállításánál!

Előre is köszönet a válaszokért: Klara


2011. jan. 23. 16:45
 1/3 gfero ***** válasza:
a punktol az egyik legjobb gyógyszer csak sókkal drágább mint a parakill.a kezelést legalább 7 napig csináld .a 3-dik meg 5 -dik napon 50%vízcsere és újra gyógyszer.vízfokot tekerd 30-ra.vegyél egy pár csigaevő csigát az seggit rendet csinálni .a csapvíznek mérd le a paramétereit és akkor kiderül hogy min kell állítani .akvarisztikai boltban lemérik kb 300ft
2011. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gfero ***** válasza:
a kezelés végén csinálj egy 50-60%vízcserét és lassan állítsd vissza a víz hőmérséklettét .a kezelés alatt ne etesd a halakat egy pár napig,és a világítást is kapcsold le
2011. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Így teszek!:-)
2011. jan. 23. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!