Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy vagy mivel tudnám kifertő...

Hogy vagy mivel tudnám kifertőtleni azt a kb 300 literes akváriumot amibe több hal is belepusztult és hónapokon keresztül az a víz állt bent haltetemekkel együtt?

Figyelt kérdés
Persze úgy hogy a következő halállomány megmaradjon bent, aminek telepítése a fertőtlenítés után szinte azonnal meglenne, szóval az egész folyamat ne legyen több mint pár nap Teljesen el van algásodva , a bent lévő díszítés szintén . ezeket újra használni szeretném . Az akváriumot ugy kaptam .
2011. jan. 24. 02:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tömény ecettel + mosogatószivacs dözsölős felével jól kisúrolni. Ezzel a vízkő is, meg általában minden lejön, de ha még valami makacs alga dzsuva marad ami nem jön le, azt egy sniccer/szike pengéjével vagy üvegkaparóval lekaparod, (100 Ft-os boltban is kapsz ilyet biztos) ez nem karcolja meg az üveget.
2011. jan. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mechanikai takarításra jó az előbb említett ecet, esetleg só,ezek nagyobb töménységben fertőtlenítenek is.Ezen felül én neomagnolt ( 100liter 5-6db) alkalmaznék, vagy klórtablettát.A neomagnol ebben a töménységben 3-4 óra elteltével sterilizálja az akváriumot, a tárgyakat, stb.Ami kivehető, azt azért érdemes külön tisztítani és fertőtleníteni.
2011. jan. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
82%
Még annyit, hogy a takarítás és a berendezés után, azonnal üzemeltethető, de a halakkal várni kellene legalább egy hetet, ezt minden telepítéskor tanácsos kivárni.Ha nincs rá idő, akkor vízkezelővel és baktériumkultúrával pár óra múlva telepíthető.Ezután két hetente 30% vízcserét javasolnék, valamint 1 belső és 1 külső szűrőt.
2011. jan. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jókat írtak előttem, nem akarok ismételni másokat. CSak annyit, hogy most tanácsos inkább kivárni azt az 1-2 hetet a halbetelepítéssel, és lehet, hogy én az aljzatot is lecserélném, nem tudom mennyire volt rossz a helyzet.
2011. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:

Ha szivaccsal dörzsölöd az üveget, akkor akárhogy vigyázol, tiszta karc lesz. Ha nem jön le a vízkő, akkor használj háztartási sósavat. Ez is remekül fertőtlenít, gumikesztyűt kell használnod és a művelet alatt szellőztetni.


A fertőtlenítés után azonnal telepíthetsz növényeket, de a halakkal akkor is várnod kell legalább egy hetet, ha veszel baktériumkultúrát. A művelettel az összes hasznos bacit is kiirtod, ha nem várod meg, hogy visszatelepedjenek, azzal az új halaid életét kockáztatod. Egyrészt a nitrátot a vízből ezek a bacik bontják le, másrészt elveszik az életteret a kórokozók elől.

2011. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!