Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért tünnek el a halaim az...

Miért tünnek el a halaim az akváriumból? Volt sok guppim és egyszerüen eltünnek, már csak egyetlen egy hal maradt? . A víz szép tiszta, a hőmérséklet is jó.

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen halaid vannak még a guppin kívül? Mekkora akvárium, hány hal volt benne eredetileg? Mennyit járattad üresen az akváriumot, mielőtt beletetted a halakat?
2011. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mérgezés.

Egy hal megdöglött valamilyen okból, akár természetes okból is, és a teteme elkezdte mérgezni a vizet. Aztán megdöglött még egy, és így romlott a helyzet, míg végül az erősebb egyedek is megdöglöttek.

2011. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
nekem is volt ilyen..mármint nem ennyire..volt hogy kiugrott és megszáradt meg meghalt de mondjuk bent volt a növények között.nézd meg alaposan az akváriumot hogy nem találsz e döglött halat
2011. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
diszmárna is volt benne, és nem járattam az aksit mielött betettem a halakat, de félévig nem volt semmi bajuk ,csak mostanába, kb 20 hal volt, .és igen, találtam döglött halatt, de csak egyet.
2011. jan. 24. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:
egy barátnőmnek is voltak ilyen halai és egy-kettő megette a másikat, és nem maradt utánuk semmi, de egyszer "rajtakapta" a halait azon, hogy egymásból falatoznak. :( a kisebbeket simán felfalják, nekem csak neonhalaim voltak, a kicsiket megették a nagyok.
2011. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
70-80 literes az aksi
2011. jan. 24. 17:01
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
szerintem is megették egymást... elöfordul... ezért utálom a halakat
2011. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
Egy kisméretű döglött hal nagyon könnyen eltűnik az akváriumban. Pár nap után egyszerűen szétfoszlik, de a csigák is képesek nagyon hamar megenni. Nem az a kérdés, hogy hová tűntek, hanem hogy mibe pusztultak el? Az, hogy tiszta a víz, még nem jelenti azt, hogy jó is. Az oldott ammóniát nem látod, mégis döglenek tőle a halak. Milyen gyakran cserélsz vizet, milyen erős a szűrőd és vannak-e növényeid?
2011. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!