Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire kockázatos a sima...

Mennyire kockázatos a sima neonhal, és a betta együtt tartása?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy nem azonos hőfokot igényelnek. A helyzet a következő. Hetek óta nyaggatom az asszonyt, hogy szeretnék akváriumot. Elolvastam 2 könyvet, és ezt a fórumot is nyomon követem az utolsó kérdésig már vagy 2 hónapja. Joh, a gyakorlatba még nem ültettem át a tudást, de azt hiszem már menne a dolog. A nléyeg, hogy ma voltunk egy boltban, ahol az asszony sikeresen beleszeretett a halakba. Most már Ő is szeretné, hogy halazzak. A probléma az, hogy a zebra dánióba, a szivárványos guppiba, a bettába, és főleg a neon halakba zúgott bele. Őket "kell" tartanom. Az akvárium olyan 100 liter körül lesz, de inkább nagyobb. A terv az, hogy a halak "tömegét" a neonok adnák. Olyan 20 darabra gondoltam. 7-8 dánió, 7-8 guppi, 1 hím betta, meg persze az algaevők. Mit gondoltok?
2011. jan. 24. 20:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

betta fiút semmi mellé nem tehetsz!!!!

a neonok meg csak akkor fogják túlélni, ha minimum 20-30 az veszel belőlük, mert rajban érzik csak jól magukat és a félelemtől és a stressztől ha kevesebben lennének- meghalnak!!!!! kezdő akváriumnak jó

2011. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
A bettát én kihagynám,legalábbis nálunk nem volt nyerő a társas akváriumban.
2011. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha lehet, akkor a vak ne vezessen világtalant. :D Ne sértődj meg, de vannak itt olyanok, akik tényleg tudják mit beszélnek. Te rögtön egy marhasággal indítottál. :) Nem bánnám, ha Murr, Frontosa, vagy Platypus válaszolna a kérdésemre. :)
2011. jan. 24. 20:38
 4/15 A kérdező kommentje:
Az elsőnek írtam.
2011. jan. 24. 20:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 54 literben tartok hím betta mellett neonokat és plattikat.Semmi jele az agressziónak,senki nem bánt senkit,pedig,már nagyon régóta megvannak.
2011. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Te hány fokra állítottad be a hőmérsékletet?
2011. jan. 24. 20:43
 7/15 anonim ***** válasza:
25-26 fokosra van beállítva
2011. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehet betta társasba. Más halakat nem bánt, csak egy másik hím bettát, de ha kellően nagy az akvárium (100 literes már annak számít, nagyobb még inkább) akkor nem lesz baj. Legyen sok növény bent és akkor nem lesz probléma. Sima neonok helyett pedig inkább vörös neont kellene tartanotok, mert a betta 26 fokban érzi jól magát, ami a sima neonoknak már rengeteg. Ajánlom neked a következő oldalt (ne haragudj, ha már ismered):

[link]

Itt megtalálod a halak igényeit, amit szeretnél. Guppiból én inkább csak hímeket vennék, mert iszonyatosan fognak szaporodni. Persze ha nem veszitek ki a kicsiket, akkor valószínűleg megeszik a többiek a nagy részét, így természetes szelekció lesz. :)

2011. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném hogy a neonnak és a plattinak hűvösebb víz is jó de a bettának jobb a melegebb.Szerintem már 24 fokon is mindenki jól érezné magát.
2011. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Platypus ***** válasza:
A vörös neon biztosan jó választás, a másik kettővel talán össze lehet hozni egy kompromisszumos megoldást. A dánió és a guppi jóval alacsonyabb hőmérsékleten is képes élni és szaporodni, mint ami általában meg van adva, de azt nem tudom, hogy a magasabbhoz hogy viszonyulnak.27 fok körül tervezgess, ez még egy elfogadható érték a legtöbb halnak, és a Bettának is. A Gibbiceps biztosan bírja a 30 fokot is, de az nektek nagy, az Ancinak talán még belefér. A panda páncélosnak elvileg jó a 28 fok. Ezeket fajokat szoktam látni diszkoszos akváriumban, ami szintén jó meleg, javaslom neked is, hogy ilyen irányba nézelődj.
2011. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!