Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Úszórothadás. Milyen gyógyszer...

Úszórothadás. Milyen gyógyszert? Kell még valami más?

Figyelt kérdés
A túletetéses vagyok, Murr mondta(d), hogy rothad a guppi hímem úszója. Holnap elmegyek az állatkereskedésbe, veszek gyógyszert. Cska simán kérkej és majd adnak vagy szerintetek mondjak konkrétat? Hallottam sera baktopurról meg ugye parakill... és a gyógyszer elég vagy kell még mást is tennem?
2011. jan. 25. 17:20
1 2
 1/12 Bán Máté ***** válasza:
tetra general tonik vagy parakill.
2011. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Leírtam már neked a másik kérdésednél is. Ezeket olvasd el mindenképp.

2011. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Először is megfelelő tartási körülményeket kell biztosítanod. Ahogy mondtad, beleborult egy fél doboz haltáp a vízbe. Először 50% vízcsere, ne etess jópár napig, közben jöhet egy parakilles kezelés. De a biztonság kedvéért linkelhetnél még pár képet, mert csak azon az egy halon látszott, a többiekről rossz volt a kép. ÉS akkor már nem is biztos, hogy egyszerű túletetés, gyanúsabb a hasvízkór, bélgyulladás, amire a túletetés csak rátesz egy lapáttal.
2011. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
rendben, mindjárt küldök képeket
2011. jan. 25. 17:34
 5/12 A kérdező kommentje:

na akkor meéslek egy kicsit, hogy hátha így jobban felismerhető mi a baj. az akvárium kb. másfél hete működik, ugye nekem volt a sürgős áttenni őket a nagyba. vannak pink dánióim melyeket próbálok eladni vagy ilyesmi, mert valamely okok miatt nem vihetem vissza őket a halasboltba.

etetés: napi 1× általában este 6 felé tetra pro díszhaltáppal vagy fagyasztott fekete szúnyoglárvával (melyet előtte vízben "felolvasztok és vízzel együtt öntö bele) naponként váltogatom. bettának sera bettagran 4-5 szemcse naponta. múlt vasárnap volt egy böjtnap. szombaton halászkodás volt, kis ivadékokat átteni másik 11 lityós aksiba melyet teljesen kitakarítottam, de a régi vize maradt.

mindig megmosott kézzel nyúlok bele az akváriumba.

szűrő-levegőztető van, a levegőztető szerintem elég jó, apró buborékszemcséket lehet látni az akváriumban. a szűrő szivacsos. fűtő van, a hőmérséklet 25°C.

tető még mindig nincs, ideiglenesen egy műanyag nagy tálca.

képek:


[link]


[link]


[link]


(utolsó nem valami jó minőségű, bocs)

2011. jan. 25. 17:47
 6/12 A kérdező kommentje:
nos? vélemény? :(
2011. jan. 25. 18:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Én itt semmit nem látok, egészségesnek tűnnek. Viszont az előző kérdésben a közeli képen határozottan úgy tűnik, hogy hiányzik a guppid farkából, ráadásul szabálytalan formában, az úszó szélei pedig elszürkülnek. Lehet, hogy csak a kép volt csalóka, ezt neked kell látnod közelről.


A pink dániót pedig régóta emlegeted, mert leírtuk, hogy génkezelt, satöbbi. Ez nem azt jelenti, hogy ha már megvetted, akkor valahogy el kell passzolni őket. Nem fertőzőek, csak gyengébbek, "szerencsétlenebbek" mint természetes társaik. Azért nem szabad megvenni őket, hogy ne tenyésszék őket tovább. Ha már megvannak, megérdemlik a normális életet, ugyan olyan jól érzik magukat a megfelelő körülmények között, mint bármelyik hal.


Az alapkérdésre visszatérve, vízcsere mindenképp legyen, jobban figyelj az etetésre és figyeld a halaid úszóit. Ha bármilyen rendellenességet látsz, csak akkor kezelj.

2011. jan. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

hát megvolt életem első talajporszívózása. mikor megszívtam a slagot egy kicsit jutott a számba is XD sebaj, kimostam csak nem fogok meghalni. a díszítóelemeket kicsit eldöntöttem de mindjárt megoldom.

Murr: rendben, úgy teszek ahogy mondod. köszönöm

2011. jan. 25. 18:28
 9/12 Doruss ***** válasza:

Én amikor a halaim betegek voltak, csak elmentem a kereskedésbe, elmondtam a tüneteket, és adott egy gyógyszert. Neptun a márkája, BaktoKill a neve. Szinte minden hasonló bakteriális fertőzésre használható, és egyszerű a használata. Egyszerűen megfelelő adagot beteszel a vízbe, aztán kb. egy hét után feles vízcsere. Ha még nem hatott teljesen, megismétled. Nekem nagyon jól bevált.

Sok sokert!

2011. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm! és ha nem biztos, hogy betegek akkor is adhatok nekik?
2011. jan. 25. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!