Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem volt elég állott víz....

Nem volt elég állott víz. Illetve parakill árt, ha a halak nem betegek?

Figyelt kérdés

Nos, megtörtént életem első talajporszívózása, sietve. Öntöttem vissza a vizet, de nincs meg a mennyiség amely pótolná a leszívottat. Raktam lavórba új viezt. Várjak holnapig és aztán töltsem meg? Most rakjak bele a régiből?

Illetve még1 kérdés: a parakill árt a halaknak, ha nem betegek? Mert a biztonság kedvéért kezelném őket.


2011. jan. 25. 18:44
1 2
 1/14 gfero ***** válasza:
100%
a vízzel várjál holnapig ,vagy ha van egy külön álló levegőztetőd tedd az új vízbe és maximumra állítva szellőztesd 3-4 órát utána mehet az aksiba .a parakillt csak akkor használd ha betegek a halaid mivel nagyon erős gyógyszer és a hasznos baktériumokat is kiirtsa az aksiból
2011. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

rendben gfero, köszönöm

hm, gondolkoztam és most is észrevettem, hogy a pink dánióim kergetik egymást. lehetséges-e az, hogy ők csipkedik egymás farkát és azért olyan szakadozott? meg néhanapján azért a guppiét is? mert a dánióéké rosszabb

2011. jan. 25. 18:56
 3/14 Doruss ***** válasza:
Hát, lehetséges. Bár én még nam hallottam arról, hogy a dániók bántanák egymást, de lehet, hogy egymást tépik meg. Meg persze a guppikat. Azért figyelges még őket, várj egy kicsit. Biztos, hogy nincs uszonyrothadásuk? Keress rá neten a tüneteire, képek alapján elég jól meg lehet különböztetni a tépés nyomait meg a betegség jeleit, az alapján kiderítheted.
2011. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
már rákerestem, Murr és Platypus (ő neveik vannak kiírva) szerint egészségesek, de azért figyelgessem őket. ezt tettem, ezt teszem és ezt fogom :) már másfél hónapja
2011. jan. 25. 19:03
 5/14 anonim ***** válasza:
A vizzel szerintem is várj holnapig,bár nem tudom mi az a vízmennyiség ami hiányzik.Ha nem jelentős szerintem 1-2 óra múlva pótolhatnád,bár ebben az esetben is ráérsz holnap.A parakill elvileg betegségek megelőzésére is jó,de ahogy írtad most cseréltél vizet,és ha a parakill használatával kapcsolatba betartasz mindent,szerintem sok lesz egyszerre a vízcseréd.
2011. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
oké, rendben, köszönöm
2011. jan. 25. 19:06
 7/14 gfero ***** válasza:
csinálj egy amonia meg nitrit tesztet ezek szokták károsítani a halak uszonyait meg bőrét és ily módon a baktériumok rátelepednek a hal testére
2011. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
húha. oké, azt hogyan kell?
2011. jan. 25. 19:11
 9/14 gfero ***** válasza:
bocsi a parakillt csak fél adagban szokták megelőzésre használni de én nem ajánlom
2011. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 gfero ***** válasza:
akármelyik akvarisztikai boltban megcsinálják a teljes tesztet kb 300 ft-ért vagy vegyél egy tesztert de inkább bízd rájuk
2011. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!