Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetnek ezek igy együtt?

Symmer kérdése:

Lehetnek ezek igy együtt?

Figyelt kérdés
1db Red Cherry Garnéla,5db Vörös Neon,5db Vörös Dánió,5db Égfoltos Razbóra,Egy Pár Xipho,1 db Házmester-->40 L
2011. jan. 26. 09:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jaj.bocsi a bettát le hagytam
2011. jan. 26. 09:32
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Ez az összeállítás ezer sebből vérzik. :) Kezdjük az elején.


1 db garnéla? Az mire elég? Legalább kettő kellene.


Az 5 db vörös neon eleve már 20-25 liter vizet igényelne, ráadásul 8-10 db-t kellene tartani belőlük, mert csapat halak. Esetleg a 7 is megteszi, de az már tényleg a legalja. Tehát egy csapat neonhoz már inkább kellene 50 liter minimum. Egyébként is Őket kellene a legnagyobb számban tartani, mert egy társas akváriumban akkor mutatnak, ha a többiekhez képest nagyobb csapatban vannak.


Vörös dániót elvből nem tartunk, mivel génmanipulációval keletkezett, erősen immunhiányos fajta. Ha a génsebészet nem is taszít, legyen elrettentő, hogy lépten nyomon betegeskedni fognak. És nekik is kellene vagy 50 liter víz, és 7-8-10 példány. Csapathalak.


Az égfoltos razbórát nem ismerem, de gondolom Ő is csapathal lehet, tehát a fenti dolgok rájuk is vonatkoznak.


A másik kettő még oké, bár algaevőkből több kellene.


40 literesbe maximum 1 betta, esetleg mellé két nőstény, és garnélák. Más NEM mehet egy ilyen pici aksiba.


Amit Te szeretnél, az legalább 150 liter. 1 betta 6-7 l, 15 db neon kb 60 l, 8 db zebra dánió kb 40 liter, a többiek igényét nem tudom hasból, de rájuk is kell még vagy 50-60 litert számolni. Lehet, hogy keveset is mondok a 150 literrel.


Remélem segítettem. Várdd meg Murr, Platypus, Frontesa válaszát. A többiekre ne nagyon halgass, mert csak ugatják az akvarisztikát. Köztük Én is. :D

2011. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
akkor 1 betta 2 nösti , 10 db vör neon,5 égfoltos razbóra meg 2 algaszopó?
2011. jan. 26. 09:53
 4/14 A kérdező kommentje:
meg egy labeo bicolor meg 1 garnéa?
2011. jan. 26. 09:54
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Jajj... Ne...


Egy akvárium nem attól lesz szép, főleg egy ilyen kicsi, ha mindent belepakolsz, amit csak tudsz. A kiszemelt halak nagy részének kicsi ez az akvárium, ráadásul a csapatszámokról sincs fogalmad. Ha nem baj, nem kezdem el magyarázni mit miért nem tarthatsz, a diszhal.info-n a MINIMÁLIS akváriumméretre tekintve hamar rájössz (xipho 150 liter, labeo szintén, ancistrus (algaevő) 100 liter).

Amit ebben eredményesen tarthatsz, az valamelyik hal ezek közül 8 fős csapatban + 6 oto.

[link]

[link]

Ezek közül sem mind jó neked, de ilyen 2-3 centi körüli nem lágyvizes halban gondolkozz.

A garnélákból pedig nincs olyan, hogy 1 db, olyan sem, hogy 2 db, 10 már valaminek mondható.

Ez így egy működőképes összeállítás lehet, de rengeteg figyelmet és gondozást igényel, heti rendszeres vízcserével, tökéletes szűréssel. Én kezdetnek inkább csak a törperazbórákat, vagy csak a red cherryket javasolnám, és ha megmaradnak 3 hónapig, jöhet valamilyen társítás a felsoroltak közül.

2011. jan. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 gfero ***** válasza:
100%
ezekből tudnál válogatni .parázsszemű pontylazac,parázslazac,háromsávos pontylazac,háromsávos törpeszájú hal,törpe páncélos harcsa
2011. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Frontosa egy derék akvarista társunk, sok hasznos válasszal.

A toplista csak az aktivitást mutatja, nem a válaszok hasznosságát. Én inkább szégyellem, hogy ott vagyok, de a munkáim a géphez kötnek sajnos, így ez jó kikapcsolódás közben. Mindenki másnak inkább a friss levegőt javaslom válaszolgatás helyett :D

2011. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Félreírta, nem Frontesa hanem Frontosa. És akiket felsorolt mindenki profin halazik, nem tudom mi ez a leszólás neked most. Egyébként annyiban nem értek vele én sem egyet, hogy "a többiek csak ugatják az akvarisztikát". Ez egy oltári nagy baromság, sokan vannak még itt, akik értenek hozzá, de mivel nincs kiírva a nevük, nem tudjuk beazonosítani őket.
2011. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
bocsi de nem frontosával van bajom csak a hozzászólóval.vannak még itt egy páran akik rendesen válaszolnak .pl.nikcsis,gfero,csakitti,hrotko anita.és avval se értek egyet hogy a toplista nem ér semmit mert ha valaki nem válaszol jól lepontozzák és nem fel
2011. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Frontosa ***** válasza:
100%

Köszönöm Murr és NyuszE! =)

Eddig nem is néztem ezt a toplistát, most látom, hogy a 89. helyen állok. Hát mit mondjak, nem túl előkelő! =)

Lassan Bán Máté is előkelőbb helyen lesz nálam, sajnos túl gyakran nem tudok felnézni.

Sok jó tanácsadó van itt csak ők nem írják ki a nevüket, ezért szorgalmazom, hogy mindenki névvel írjon, így könnyen beazonosíthatóvá válnak a hozzászólók és lehet kire hivatkozni.

Kérdező: Gondolom Ékfoltos razbórára gondolsz. sajnos oda kicsi lesz a 40 liter, 80-100 litertől már biztosnággal tartható egy kisebb csapat. Inkább javasolnék egy kis csapat, 8-10 fős neont+5-6 db törpe páncélosharcsát vagy szívóharcsát.

Üdv,

2011. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!