Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez 90 literes. Mit változtassa...

Ez 90 literes. Mit változtassak még rajta?

Figyelt kérdés

[link]


Ezen kívül maradt egy 40 literesem tök üresen, mert abból szedtem ki a cuccokat. A 40-esbe viszont van táptalaj. Szeretnék bele egy Hydrocotyle-t. Abból el tudnék képzelni egy kisebb erdőt. Állítólag nagy fénynél gyorsan nő. Lehet egy kevés is hamar beterítené, nem tudom, de még nem láttam olyat sehol. Hol lehet olyat venni?


2011. jan. 27. 01:50
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A mohát hogy kell lenyírni, h ne vágjam le a redek fejét? Azt még sose mertem.
2011. jan. 27. 10:18
 2/22 NRichárd ***** válasza:
Nekem rettentően tetszik, ügyes vagy. Nem vagyok nagyon laikus ezért nem kezdek bele semmibe. Örülnék ha egy ilyen is lenne a szobámba. :)
2011. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi. Mondjuk ezek mind könnyen nevelhető gazok :)

A fűnek kell egy kicsit több fény, de a többinek még az se.

Fél év alatt nőttek, táp nélkül, CO2 nélkül, föld nélkül.


A fű az a gyapotból kinőtt, tehát mindig így mellé nőtt, és akkor raktam mellé plusz gyapotot.


Most kb 3 napja vettem egy folyékony tápot, és kicsit öntöttem bele. Nem tudom, hogy attól változik e valami.

Talán kicsit erőre kapnak megint a növekedésben.

2011. jan. 27. 11:09
 4/22 Platypus ***** válasza:
A mohát ha egy kicsit megbirizgálod, akkor kiúsznak belőle a garnélák, és lehet nyiszálni. Az a világos kő szerintem rontja a látványt, nagyon hangsúlyos és természetellenesen néz ki. Nem látszik belőle sok, de ennyi alapján még mészkő is lehet. Jobb oldalt a Cabomba nagyon árnyékos helyen van, ott meg fog pusztulni. Ez a faj rohadt fényigényes, ki kell rakni a legvilágosabb helyre. Ahol most van, ott inkább egy Crypto érezné jól magát. A Lilaeopsist a helyedben egy kicsit vékonyabbra venném, az üveg mellől egy sornyit elraknék. Ez növelné azon a részen a térérzetet. Mivel ez elég sok növény, ajánlott mikroelemes tápot használni, mert nagyon kevés amihez anélkül hozzájutnak.
2011. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Még lehet hogy egy nagy fénycsövet végigtolok az egésznek a tetején, vagy a jobbszél hátulra rakok még egy pici lámpát, jó. Mondjuk ez az egész az ablak alatt van, szóval jön fény, persze télen nem sok.


A mészkő az valójában egy rózsaszín márvány darab.

Lehet tényleg hülyém néz ki.

Inkább nagy fekete bazalt köveket kéne szerezni.

De azt honnan?

2011. jan. 27. 11:36
 6/22 Platypus ***** válasza:
A márvány is mésztartalmú kőzet, oldódik az akváriumban. Bazaltot tüzépen lehet venni, esetleg a Balaton környékén gyűjteni. A vasút mellett lehet a legkönnyebben találni, de az veszélyes mert tele van mindenféle vegyszerrel.
2011. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a növényes kérdésbe nem nagyon megyek bele, ezt Platypus jobban vágja.

Nekem nagyon tetszettek az akváriumaid, volt szerencsém élőben is megnézni (mondjuk ezt így még nem), de szerintem jó lett.

Majd fényképezéshez adhatnál némi tanácsot, én borzasztóakat csinálok, mindíg csalódott vagyok, mikor azokat nézegetem, a tieid viszont klasszak.


Ilyen nagy bazaltkövet Tüzépeken találhatsz, általában vannak ilyen nagy halmok mindenféle kőből és kilóra adják őket fillérekért. Barkácsáruházakban is van néha kertosztályon, bár én most csak mészkövekkel és márvánnyal találkoztam. Érdemes telefonálni előbb, hogy biztosan van-e.

Hydrocotyle-t most árultak akvaristán fillérekért, de az már biztosan nincs meg. Én nézegetem a hirdetéseket minden nap, ha gondolod eltetetem legközelebb és szólok neked.

2011. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Na akkor még átrendezem aztán lefotózom, megpróbálom :)
2011. jan. 27. 11:47
 9/22 A kérdező kommentje:

Jójó köszi, hát kéne olyan növény, igen :)

Ő van még egy lávakövem, akk azt rakom rózsaszín helyett.

A rózsaszín kő tulajdonképpen az tartja a fát, hogy fel ne repüljön, mert nem süllyed le, az a fa meg új szerzemény. Lehet hogy majd el is rohad azt se tudom mi az :)

2011. jan. 27. 11:50
 10/22 A kérdező kommentje:

Van még egy növény, amit nem tudok hogy mi az,

bekarikáztam. Valaki tudja?


[link]


így most keszekusza, lehet nem is látni ebből semmit..

Majd lefotózom külön :)


Amúgy barátom fotógépe az amivel fotózgatok.

2011. jan. 27. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!