Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez 90 literes. Mit változtassa...

Ez 90 literes. Mit változtassak még rajta?

Figyelt kérdés

[link]


Ezen kívül maradt egy 40 literesem tök üresen, mert abból szedtem ki a cuccokat. A 40-esbe viszont van táptalaj. Szeretnék bele egy Hydrocotyle-t. Abból el tudnék képzelni egy kisebb erdőt. Állítólag nagy fénynél gyorsan nő. Lehet egy kevés is hamar beterítené, nem tudom, de még nem láttam olyat sehol. Hol lehet olyat venni?


2011. jan. 27. 01:50
1 2 3
 21/22 Platypus ***** válasza:

Van egy pár, lehet hogy még később is jut eszembe.


A boltokban kapható Narancs garnéla az a Caridina cf. propinqua. A képeden látható faj valóban Neocaridina, de ez valami szuperritka senkinek sincs sakura változat.


A TiBee egyszerűen azért terméketlen, mert a hibridek általában terméketlenek. Ez tekinthető tisztázottnak.


A "Bee" az egy crystal black, tartása és tenyésztése megegyezik a chrystal reddel, mivel annak a fekete változata, vegyesben is szokták tenyészteni.


A sulawesi garnélák lúgos és LÁGY vizet szeretnek.


Amit Caridina sp. Dark Green-ként mutatsz be, az azonos a Caridina cf. babaulti green-nel. Ez a faj tartható sima csapvízben, sokszor párosítják red cherryhez vagy yellow fire-hez. A latin nevét túlragoztad, a cf. azt jelenti, hogy nem biztos az egész, az spp meg azt, hogy nem tudod melyik alfaj. Elég a cf.


Általánosságban probléma a garnéláknál, hogy rengeteg ritka, az országban nem is kapható fajt megmutatsz, a hétköznapi fajok egy része viszont hiányzik.



Az Anubias nana az törpe vízilándzsa, és nem vízikalász.


A májmoha nem Ly :)


A jávai moha már nem Vesicularia, hanem Taxyphillum barbieri latin néven fut, az előző téves besorolásnak bizonyult.


A beckett vízikelyhe nem éppen nano növény, nekem marha gyorsan kinőtte széltében-hosszában a 40 litert.


Az indiai vízicsillag mellett a kép valami teljesen más növény.


Hirtelen átnézve ezek tűntek fel, de lehet hogy még akad.

2011. jan. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Okkesz, kösz, majd végignézegetem. Ezeket netről szedtem össze, ezek szerint volt néhány marhaság közte :)


Ha tudsz még olyan garnélát ami nincs fent, azt is mondhatnád, mert akkor rákeresek aztán valami újabb marhaságot biztos találok róla :)

2011. jan. 27. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!