Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » El vagyok keseredve, hogy...

El vagyok keseredve, hogy tudnék segíteni szegény halaimon?

Figyelt kérdés

Október óta van egy akváriumom, 80 liter, sózom, 27fokos, hetente 30% vízcsere. Szűrő, fűtés van. Van benne élő növény is, meg mű is. Mollik, xifók, guppik, plattik meg egy betta.

Minden héten meghal valaki. Csak egy, a többi tök jól van, aztán egyszer csak elkezd bujkálni, nem eszik, és általában 1-2 nap múlva elpusztul. Mindig csak egy, napokig jól vagyunk, utána megint kezdi valaki. Kezdek kiborulni.

Átköltöztetem az egész társaságot pár napra a fürdőkádba, és újraindítom az akváriumot? Addig kifőzögetném a kavicsot, meg van bent két vasfa is, azokat is...

Mi a fenét csináljak?

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Ja, a víz nem zavaros, és az értékek is jók. Múlt héten tettem bele valami antibakteriális izét is, nem jut eszembe a neve. A szűrőre azóta tettem új kultúrát. Erre ma meghal az egyik fiú guppi.

Tépem a hajam!


2011. jan. 27. 14:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Összesen hányan vannak?

2011. jan. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát, jelenleg úgy 10-en. Voltunk már többen is... de nem zsúfolt, vagy ilyesmi.
2011. jan. 27. 14:51
 3/21 anonim ***** válasza:

Hm. Nagyon nehéz eset, ez a legrosszabb, mikor tünet nélkül egyesével hullanak. Így kezelni is nehéz, az oka pedig valami apróság lesz, amit nem könnyű kitalálni. Ilyen általában a nitrátos vízben szokott előfordulni, ahol nincs meg a vízcsere. Az is lehet, hogy túl sok a só, lehet, hogy le kellene állni vele, bár elevenszülőknél sokáig, problémamentesen használtam. Valamilyen baktérium is lehet, az okozhat például kóros gyomorproblémákat. Ha száraz táppal, szárított dolgokkal etetsz, könnyen lehet ez a vége. Most egy nagyon átgondolt újratelepítés kellene, nulláról indulva. Állj le a sózással, ne tegyél semmit a vízbe, csak vízelőkészítőt. Baktériumkultúrát módjával, mert ha nem kapnak táplálékot, azok is csak kipusztulnak. Ennyi hallal rendszeres vízcserével nem lesz gond a lebontóbacik nélkül sem.

Gondold át, nincs-e meszes dolog az akváriumban (kagylók, mészkő), színes aljzat, mérgező műanyag dolgok. A műnövényeket is dobd ki, mindet.

2011. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 tetris ***** válasza:
Nem értek a halakhoz, de az jutott eszembe, hogy az nem lehetséges dolog, hogy a halak megöregedtek, és azért pusztultak el sorban?
2011. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Platypus ***** válasza:
Valami olyan probléma lehet, ami enyhe mértékben, de folyamatosan terheli a halak szervezetét. Mindig a leggyengébb adja fel a harcot. Az ilyen problémákat nehéz kiszűrni. Lehet valami méreganyag a csapvízben(nehézfém és arzén a tipikus eset), oldódhat ki a műnövényből, mesterséges festett kavicsból,permetezett szőlőtőkéből. Az általánosan használt tesztek mindent rendben fognak mutatni, ha valami teljesen más méreganyag a probléma forrása. De az is lehet, hogy valamilyen baktérium szaporodik problémás mértékben. Vízkezelő szert használsz?
2011. jan. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

köszönöm, kedvesek vagytok.

Igen, Tetra vízelőkészítőt.

Nem, nem hinném, hogy öregek. Igazából nőttek is, mióta megvettem őket. Meg ahhoz gyakoriak is a halálesetek, hacsak nem geriátriát rendeztem be itthon.

Sima mosott kavics. olyan sárgás-narancssárgás, természetes. Állatos boltban, akvarisztikai célra árulták, zacskózva. Ki lett mosva rendesen.

2011. jan. 27. 15:58
 7/21 Platypus ***** válasza:

Tegyél egy próbát aktívszénnel. Ha méreganyag a gond, akkor segíteni fog. Ha valami titokzatos fertőzés, akkor attól meg úgysem tudsz szabadulni a halaid és a növényeid feláldozása nélkül.


Juteszembe: használtok illatosítót a lakásban vagy dohányoztok? Mindkettő okozhat csúnya mérgezést.

2011. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Doruss ***** válasza:

Mennyi sót szoktál belerakni? És, ami nagyon fontos, mivel etetsz, mennyi időközönként és mennyit?

Szerintem újra kéne kezdeni az egészet... Ne tegyél a vízbe semmilyen vegyszert, csak vízelőkészítőt.

És a kavicsot meg az akváriumot beüzemelés előtt mivel mostad ki? Mert ha valamilyen vegyszer volt, az is okozhat problémát.

2011. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 gfero ***** válasza:
a mollyknak meg a xipfoknak 2x ekkora aksi kel nem hiszem hogy valami jól érzik magukat egy 80 literesbe stresszesek lesznek és így könnyen lebetegednek.amikor új halakat veszel egy hétig tedd karanténba mert lehet hogy becipelsz mindenféle betegséget
2011. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem dohányzunk, illatosító legutóbb Karácsonykor ment - de azért azóta jónéhány vízcsere volt... nem tudom.

Az aktív szenet kipróbálom, köszönöm.

Naponta kapnak enni, igyekszem nem sokat adni nekik, kb 20 másodperc alatt eltűnik minden. Hiába süllyedős táp, a kis harcsáknak (ja, tényleg, az is van) is fel kell úszni, ha nem akarnak éhen maradni.

Van szárított bolha, valami karotinos irtó büdi csipsz (ezt nagyon szeretik), van liózott tubifex, és fagyasztott kiskockák, ebben többféle van egy csomagban. Ezeket váltogatom, nagyjából sorba, szóval egyforma arányban kapnak belőlük.

2011. jan. 27. 19:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!