Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarisznyarákot lehet teknőssel...

Tarisznyarákot lehet teknőssel tartani?

Figyelt kérdés

A problémám: van 2 törpe tarisznyám. Az előbb a szemem láttára kapott el az egyik egy halat, és szépen behúzta a vasfa alá.

Nem elég, hogy a növényeimet szétb@sszák, már a halak is....:S Elegem van belőlük!!

Arra gondoltam, berakom a 2 ékszerteknősömhöz őket.


2011. jan. 27. 15:48
1 2
 1/14 Platypus ***** válasza:
76%
Akkor a teknős rákot vacsorázna. Hirdesd meg őket az akvarista.hu-n, és vegyél helyettük amano garnélát. Ez a garnéla se a növényeket, se a halakat nem bántja, viszont szépen algázik.
2011. jan. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

akkor eladom őket az biztos!

de hogy, hogyan szedem őket ki azt nem tudom:S:S a vasfa alatt van egy üreg, és ott tanyáznak.

És szerinted mennyit érnek így ezek a kis dögök? Én 900ft-ért vettem őket. Tehát arra gondolok, hogy ha továbbadom őket, akkor mennyiért érdemes feltenni?

2011. jan. 27. 16:00
 3/14 A kérdező kommentje:
darabját vettem annyiért!
2011. jan. 27. 16:00
 4/14 anonim ***** válasza:
vagy csak simán vidd vissza a boltba és cseréld be valamire.
2011. jan. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nem veszik vissza sajnos
2011. jan. 27. 16:38
 6/14 Salx Narval ***** válasza:
Furcsállom az esetet, az én törpéim jól elvannak a halakkal, sőt félnek is egy kicsit tőlük.Vadászni még sohasem láttam őket.Akkor támadnak csak, ha az élelmüket védik.Az biztos, hogy megtudnának ölni egy kisebb halat, ha elkapnák, csakhogy esélyük sincs megfogni egy egészséges halat.A halaim maximálisan ki is használják a lassúságukat és még az ollóik közül is ellopják a kaját.Én mindig a barlangjuk elé teszem a kaját, hogy azonnal megszerezhessék, zöldséget is kapnak, hogy ne egyék a növényeket.Tartok májmohát is, abból nyugodtan csipegethetnek maguknak, így máshoz nem is nyúlnak.Szerintem beteg lehetett az a halacska, amelyiket megfogták.Az enyémek most 2 évesek és semmi problémám nem volt még velük.Te is észrevetted, hogy eszik a növényeket, miért nem tettél ellene? Ha változatosan eteted őket szerintem nem fognak vadászni és a növényeidet is békén hagyják.Érdemes több, lehetőleg zárt és tágas barlangot kialakítani a részükre.Szerintem próbáld ki ezeket a dolgokat, nem a rákok a hibásak, ők csak élnek, ahogy tudnak.
2011. jan. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nos, az akváriumban van egy elég nagy mélyedés, oda szoktak bebújni, sőt a vasfa kinyúlik kicsit az akváriumból, oda is felszoktak ülni napozni. halkaját eszik ők is, de van kétféle tabletta formájú leség is. Egyik növényi, a másik pedig fehérje. Ők is oda kapják az odú bejáratához. Nem tudom mi kell nekik ennél több!
2011. jan. 29. 07:40
 8/14 A kérdező kommentje:
szóval a vasfa alatt van mélyedés, az lemaradt:D
2011. jan. 29. 07:41
 9/14 Salx Narval ***** válasza:
Fedett bújó, nyers állati és növényi táplálék.Jó a tabletta és jó a halkaja, de fontos a nyers élelem is. Ami azt illeti a halaknak is szükségük lenne rá .Én pl nyers májat,halhúst,élő tubifexet,fagyasztott halkajákat,salátát,uborkát,spenótot is adok nekik, hogy csak néhány fajta kaját említsek.A zöldségeket forrázva adom,a halak is eszik, ezért a rákokat külön etetem.Egy gödör és a gyökér nem bújó, barlangocskát építs.Ha ráteszel egy lapos követ a mélyedésre, az már elég.Remélem megoldódik a probléma és nem kell eltávolítanod őket.
2011. jan. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
Ja bocs , ha fedi a vasfa a mélyedést akkor az is jó.
2011. jan. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!