Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az elszakadt farokúszó képes...

Az elszakadt farokúszó képes összeforrni?

Figyelt kérdés
Bővebben: a fátyolos ancimról van szó, gyönyörű csak történt egy kis baleset, tegnap láttam, hogy a farokúszója ketté van hasítva! :(Nem tudom mitől, biztos verekedtek és megsérült. Rendbe fog jönni? vagy ilyen marad örökre? Még fiatal kb. 5 hónapos
2011. jan. 27. 15:55
 1/3 Doruss ***** válasza:
Biztosan. Hacsak nem valami betegség, vagy nem tépik meg egymást újra. Hogyha abbahagyják a tépkedést, akkor visszaforr az uszony, amikor a neonhalaimat vettem, kicsit meg volt tépve az uszonyuk, de hamar begyógyult.
2011. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nálam is gyakori a szakadás, guppiknál, plattiknál, páncélosharcsáknál leginkább. Ha egészséges a hal és jó környezetben van pár hét alatt összeforr.(guppinál hónapokig is tarthat, plattinál meg pár nap szal nagyon változó). De vigyázni kell, mert ilyenkor egészséges hal is könnyen fertőződhet úszórohadással. Az úszórohadás kórokozója minden vízben jelen van, de csak gyenge/sérült halakra veszélyes.
2011. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem amikor még tartottam kék rákot a közösben akkor gyakori volt. De amúgy összeforr, guppinak kell 1hónap kb.
2011. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!