Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy hal stresszes miért...

Ha egy hal stresszes miért megy ki a színe?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 19:32
 1/7 Platypus ***** válasza:
82%
A halak bőrében színsejtek vannak, különböző színanyagokkal. A színsejtekben képesek vándorolni a színanyagot tartalmazó kis hólyagocskák. Képesek átrendeződni, és ezzel megváltoztatni hogy éppen látszik vagy nem látszik a szín. Ennek a hal életében sok helyen van jelentősége. Erős fényben elhalványodnak, sötét aljzat fölött sötétebbek, egyes fajoknak nászruhája van párzási időszakban, mások képesek a stresszt külön mintával kifejezni. A tökéletes szín csak az egészséges, nyugodt és éber állaton látszik. Neked is akkor van jó színed, ha éppen jól érzed magad:)
2011. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Leesik a vérnyomása:)

Egyébként nem tudom, nekem a házmesterhalaim tudtak teljesen elszíntelenedni.

2011. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Ma vettem stend-halat és amikor megnéztem, hogy milyen akkor látom, hogy nincs színe.Gondolkoztam, hogy a vénasszony milyen halat fogott ki nekem...már majdnem vissza vittem :)
2011. jan. 27. 19:51
 4/7 gfero ***** válasza:
a stedhal halnak min 150-200 literes aksi kel és a legjobb egyedül tartani mert nem csípik egymást a fajtársaival .csak abban az esetben lehet több darabbot ebből a fajból össze rakni ha kiskoruk óta együtt vannak .kel neki sók búvóhely és gondolom hogy tudod hogy ez egy éjszakai hal .
2011. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:

Ha a halad ilyen, akkor nem kifakult, hanem Labeo frenatust vettél L. bicolor helyett:


[link]

2011. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy éjszakai hal.Köszi a választ gfero. Platypus: Biztos, hogy stend hal, mivel csak a farok úszója "piros" [link]
2011. jan. 27. 21:24
 7/7 anonim ***** válasza:

De az nem stend hal hanem Stendhal hal...

[link]

2011. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!