Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért másznak ki a hegyes...

Doruss kérdése:

Miért másznak ki a hegyes hólyagcsigák a vízből?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy néhány csiga az akvárium falán van ott, ahol már nincs víz. Ez jelent valamit, vagy teljesen normális?
2011. jan. 30. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális.Nálam is ezt csinálják állandóan mind a két aksimban.Sokszor csak egy koppanást hallok és már tudom hogy egy újabb csiga mászott ki. Öngyilkos csigák :)
2011. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:) akkor jó, megnyugodtam, köszi. Csak féltem, hogy a vízzel van valami gond.
2011. jan. 30. 10:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy nálad most hogy van, de ha a szűrő fújókáját pont a vízszinthez rakod, akkor jól forgatja a víznek a tetejét, és több levegő kerül a vízbe. Szóval lehet, hogy csak levegőzni megy ki. Nem?


Nekem a 20 literesből pl almacsigák szintén kimásztak, de a 40-esből meg eszébe se jut, ott csak a víz alatt mászkál a falon. A 40-esbe jobb a szűrésem.

2011. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam is szeretnek világot látni, nincs ezzel baj :)
2011. jan. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy a szűrőm fúvókája kb. 4-5 centivel a felszín alatt van. Akkor feljebb rakom egy kicsit.

2011. jan. 30. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Nekem már kimászott a vízből és semmi baja. Vígan falatozik az akviban :D
2012. okt. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!