Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen díszhalak nem igényelne...

Milyen díszhalak nem igényelnek mindennapos etetést?

Figyelt kérdés

A barátommal egyetemre járunk, így csak péntektől vasárnapig vagyunk otthon. Régóta szeretne egy akváriumot és gondoltam, ha vannak ilyen igénytelenebb díszhalak, meg tudnám lepni vele.


Köszönöm a segítséget előre is!


2011. jan. 30. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd el!

És ezt most teljesen őszinte jószándékból mondom.

2011. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Áhh. Ilyen nincs, ez így nem lenne jó. Ha fordítva lenne, hogy hétvégén pár nap etetés kimarad, az megoldható, én is így vagyok vele olyan 3 hetente.
2011. jan. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Létezik automata etető,bár nekem olyan még nem volt,nem tudom pontosan hogy működik..Lehet érdemes lenne utánanézni.Bár én pl jobb szeretek magam gondoskodni a halaimról,vagy ha szükséges,esetleg rábízom őket valakire,ha épp nem vagyok itthon valami miatt.
2011. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
Léteznek olyan hüllők és madárpókok, amik kifejlett korukban csak hetente esznek. Inkább valami ilyesmiben gondolkodjatok. Szerintem az automata etető sem biztonságos megoldás. Bármilyen probléma lehet hét közben az akváriummal, amit ha nem orvosoltok pár órán belül, akkor elpusztulhatnak a halak. Például eltömődhet a szűrő és leállhat a levegőztetés meg ilyesmik.
2011. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden napos etetés talán egy díszhal sem igényel. Én is van amikor csak két naponta etetem meg őket. Amikor nyaralni megyünk (kb. egy hét), akkor többet adunk neki az előző héten, és azt az egy hetet simán kibírja bármilyen szövődmények nélkül. Ja, és mielőtt valaki oltogatna van halas könyvem, és ott is leírták ezt. Jól írták előttem, van automata etető, esetleg az még. Bár lehet, hogy kibírnák anélkül, de akkor péntek-szombat-vasárnap sokat kell adni nekik.
2011. jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Doruss ***** válasza:

Ez így nem jó... Végülis a díszhalak sokáig kibírják kaja nélkül, de ha eleve csak néha kapnak enni, az nem jó. Az automata haletető szerintem nem valami megbízható. Én szoktam használni néha mikor nyaralni megyünk, de az nem olyan jó megoldás. Ha pedig hétvégén többet adsz nekik, hétközben meg semmit, az teljesen felborítja a szervezetük egyensúlyát.

Szerintem nem érdemes így halakat venni.

2011. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
Azt az egy hetet, amíg nyaralsz, simán kibírják. De rendszeresen az 5 napos koplalásokat már nem! Szép lassan elfogy az összes tartalékuk, legyengülnek, elviszi őket az első betegség, elég hosszú idő után éhen is halnak.
2011. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. febr. 1. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!