Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire jó befektetés a...

Mennyire jó befektetés a betta szaporítása?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy neki állok bettákat szaporítani.Jelenleg van egy piros-fehér koronás nőstényem, és egy fátyolos kék színű.Nagy a kereslet rájuk?
2011. jan. 30. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom mekkora méretekben gondolkozol, de a munkahelyedet még ne hagyd ott :)

Ha igazán szépeket tudsz kitenyészteni, arra lesz vevő, de ez nem egyszerű dolog, nem is túl szaporák. És vállalnod kell a szelektálást, mert ami csúnya, senkinek sem kell, nálad pedig csak a helyet foglalja. Tenyészteni nem egy hálás feladat.

2011. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha keszeget,pisztrángot vagy pontyot tenyésztesz. Legrosszabb esetben az asztalon végzi vacsoraként.
2011. jan. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Az átlagos minőségű Bettákra nagy a kereslet, de bagóért adják veszik. A minőségi, szelektálva tenyésztett és a különlegesebb Bettáknak jó ára van, de ezek csak egy nagyon szűk réteget érdekelnek. Az átlagembernek tökéletesen megfelel a 300 Ft-os Betta, és nem is értik, miért költenek rá egyesek többet.
2011. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gfero ***** válasza:
nem éri meg kis tételben szaporítani ,többe kerül a felnevelése mint amennyiért átveszik tőled
2011. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érné meg. Főleg fárasztó feladat mindig mindenből a legszebbet kiválogatni és a szép egyed vérvonalát továbbvinni. Emellett figyelni kell arra hogy ne bántsák egymást ha már ivarérettek. Venni kell hozzá felszerelést. Nem utolsó sorban táplálni kell őket. Ha ipari méretekben gondolkozol akkor talán de mindenképpen tájékozódj. És ne számíts arra hogy ebből fogsz meggazdagodni. Számold ki az egy egyedre jutó költségeket míg nem adod el és még ehhez ki kell találni egy emberi árat. Ha 10-15 akváriummal akarsz nekikezdeni szerintem nem kifizetődő. Persze ha elszánod magad és beruházol akkor bármi lehet.
2011. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!