Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt hogy használjam?

Ezt hogy használjam?

Figyelt kérdés

Vettem egy csomag HUMU PLUS táptalajt, ugy használom hogy ahol lesznek a növények ott egy vékony réteget leszorok az akvárium aljára, utána a tetejére ilyen aljzatot szórok 2-3 cm vastagságban. a növényeket azután hogy ültessem bele? kiások egy kicsi lyukat és belerakon a növényt és vissza betemetem, (de úgy meg össze keveredik a homokkal a táptalaj és egy kicsit barnás lesz a viz szine).

És amikor nagy takaritás van az akváriumba olyankor mindent letisztitok stb.. az aljzatot is kimosom.Azt hogy lehetne megoldani hogy amikor a kiszedem az aljzatot ne keveredjen össze a táptalajjal?Mert olyankor teljesen barna lesz ,és nehezen lehet kimosni az aljzatból. Ilyen aljzatot használok : [link]

[link] ,és általában mindig egy idő után kipusztultak a növények, vagy ha megis marad akkor is félig elrohadnak a leveli, de attól hozza az új hajtások, lehet hogy azért mert nem használtam folyékony növény trágyát, vagy tápoldatot?


2011. jan. 30. 23:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy az aljzat nem jó, és azért pusztul ki a legtöbb növény?
2011. jan. 30. 23:06
 2/8 NRichárd ***** válasza:
Egy nővénynek talaj nélkül is meg kéne maradnia. Legalábbis én a bébiknek a kis aksiba csak virágot tettem nincs is aljzat . A humu plust meg ha van annyi tehetsz mindenhova az aljára mert ahogy szaporodik egy növény nem marad egy helyben :). Amúgy meg ha annyira nem tervezel ilyet elég úgy ahogy te írtad. Annyit változtatnék h letetted a humu plust rakd oda a növény gyökereit és úgy fedd be kaviccsal. a gyökerei úgy is arra fognak nőni ha onnan veszik fel a tápanyagot.
2011. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

oké, köszi.


És használjak olyan folyékony tápanyagot amit a vízbe kell csepegtetni?

2011. jan. 30. 23:18
 4/8 Platypus ***** válasza:
100%

Először is nem kell nagytakarítani, legfeljebb évente, ha jól csinálod a dolgokat. Heti vízcsere, erős szűrés, talajporszívózás, amikor kell. Se a növények, se a halak nem díjazzák, ha rendszeresen szétrobbantod az akváriumot.

A folyékony táp sosem árt, a táptalajok kimerülnek egy idő után, és sok növény a levelein keresztül veszi fel a tápanyagot. És az is kérdéses, mennyi fényed van.

2011. jan. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mindkét válaszadóval egyetértek.Én is azt tanácsolnám, hogy terítsd a táptalajt egy ujjnyi vastagságban az akvárium aljára és fedd le 2-3 cm vastagon a sóderral, majd tedd a helyükre a növényeket és még legalább 3-4 cm sóder mehet rá.KB 3-4 cm az első részen és 7-8 cm hátul.Ezután a növényeket óvatosan húzd fel, hogy a gyökértörzs ( rizóma ) szabadon legyen, majd óvatosan töltsd fel vízzel.Szükségtelen nagytakarítást csinálni, bőven elég a felszínt 1-2cm vastagságba átporszívózni én még ezt sem csinálom, igaz nálam rengeteg növény van és egy csapat garnéla, páncélosharcsa is segít a takarításban.Viszont a részleges vízcserét én is fontosnak tartom.Ahogy írták, a világítást kellene felülvizsgálni, valószínűleg azon kell módosítani.Egy széles spektrumú fénycső és a részleges vízcserék, megoldják a problémát.Ha használod a táptalajt, akkor külön tápsózni nem kell, elég a részleges vízcsere 1-2 hetente 20-30%, nagyobb akváriumnál ( 2-300liter ) 3-4 hetente, feltételezve külső és belső szűrést is.Én utoljára, kb 15 éve csináltam teljes talajmosást, amikor áttértem a trópusi akváriumra.
2011. jan. 31. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

oké,

18W-os világítás van.

2011. jan. 31. 09:02
 7/8 anonim ***** válasza:

És mekkora az akvárium?

Én 0.5 watt/liter alatt biztos, hogy nem a táptalajra fektetném a hagsúlyt.

2011. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
65-70 literes
2011. jan. 31. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!