Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 hetes korban lehet valami...

1 hetes korban lehet valami különbség? Ill. ivadékok elválasztása stb.

Figyelt kérdés

van 2 guppi ivadékom, olvastam, hogy 2 ónapos korban érik el ivarérettségüket, teljes színüket stb. az a kérdésem, hogy 1 hetes korban lehet-e már látni valami különbséget? mert nekem az egyik egy picivel nagyobb, mint a másik :) hasilag is.

aztán én nem akarok itt tenyészgetni stb. csak most van 2 hímem meg 1 nőstényem és ez így nem jó (a hímek állandóan kergetik szegény nőstényt) úgyhogy ha felnőnek és van nőstényem azt betenném a nagy aksiba. ha 1ik hím vagy mindkettő akkor azt majd még eldöntöm mit csinálok velük :) de mostani 2 hím guppimat pedig lehet eladom és helyettük venni szeretnék 1 dbot láttam a múltkor leopárdmintásat a díszállatkereskedésben.

illetve Horn-Zsilinszky: Akvarisztikában azt írja 1 hónapos korban válassszam el a hím és nőstény ivadékokat. tehát már ekkor meg lehet különböztetni? illetve a nőstényt 3-4 hónapos korig "szűzen" kéne felnevelnem, de nekem csak 2 aksim van. a kis híme(ke)t átrakhatnám a nagy akváriumba, a nőstény(eke)t pedig hagynám a mostani kissebbe. vagy hogyan csináljam?


2011. jan. 31. 12:27
 1/4 gfero ***** válasza:
az amit olvastál az elkülönítésről csak abban az esetben érvényes ha tenyésztéssel akarsz foglalkozni .1 hónapos kor alatt a neműket nem nagyon ismered fel.1 hímhez 2-3 nőstény kel .én helyedben nem csinálnák beltenyészetet inkább vegyél egy pár nőstényt
2011. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én nem akarok semmiféle beltenyészetet és tudom, hogy 1 hímre hány nőstény kell. sőt guppikat nem is akarok tenyészteni. én csak azt akarom, hogy a halaim jól érezzák magukat
2011. jan. 31. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy hetes korba nem fogsz látni rajtuk sok különbséget, a nemüket pedig biztosan nem tudod nekik még egyenlőre megállapítani.
2011. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Azt hiszem egyértelmű a válasz, ha nem akarsz guppikat, akkor a felnőtt halakat külön kell tartanod.A kicsiket elég akkor szétválasztani, amikor már látszik az ivarjelleg, pár hetet még várni kell.Beltenyészetről akkor beszélünk, ha testvér testvérrel, vagy szülőkkel, párosodik, ezt csak úgy írtam, mert látom nem értetted mire utaltak vele.
2011. febr. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!