Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szűrő levegőztetőjének...

A szűrő levegőztetőjének éjszaka is kell mennie?

Figyelt kérdés

A szűrőt természetesen hagynám, a a buborék befújója irtózatosan hangos. (szstrffsztsztftszt) Na valahogy ilyen.

Labirint kopoltyús hal lenne benne,(1 db betta splendens) szóval annyira nem lenne gáz. Ha kihúznám éjszakára azt a kis légcsövet, nem lenne baj?


2011. jan. 31. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
én nem huznám a ki a helyedbe
2011. jan. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gfero ***** válasza:
100%
a szűrő az folyamatosan kel hogy menjen de a csövet azt kihúzhatod elég ha a szűrő csak fodrozza a víz felszínét ez csak abban az esetben érvényes ha az aksi nincsen túltelepítve
2011. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincsen túltelepítve. Köszönöm a válaszokat.

A szűrőt természetesen nem húznám ki.

2011. jan. 31. 13:34
 4/9 anonim ***** válasza:

A szűrő tudomásom szerint attól működik, hogy a levegő buborékok továbbítják a vizet. Ha nem megy a levegő akkor a szűrőn sem áramlik a víz, vagyis nem tisztul. Attól még egy másik, kisebb teljesítményü levegőztetőnek mennie kell éjszaka is.


Ha valamit nemjól mondtam javítsatok ki.

2011. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó:


részben. Van az un. szivacsszűrő. Az egy nagy szivacs közepén egy porlasztókővel, amibe egy légpumpa fújja a levegőt. Ez csak akkor szűr ha van légmozgás benne.


És van motoros belső szűrő, ahol egy szinkronmotor hajtja a vizet át a szűrőközegen és a venturi hatás szív bele levegőt. Ez akkor is működik ha a levegős érszét kiiktatjuk.


Kérdező:

Ha nincs túltelepítve az akvárium (pláne labirintkopoltyúsoknál) akkor egyáltalán nem kell levegőztetni, elég ha mozog a vízfelszín.

2011. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem, kössz.
2011. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor a levegőztető részét kiiktatjuk:)
2011. jan. 31. 15:11
 8/9 Platypus ***** válasza:
Érdemes lenne azt is megnézni, hogy a levegőztetés nem állízható-e. Ha nincs is hozzá valami szelepféle, akkor is lehet barkácsolni valamit a cső végére, ami kevesebb levegőt enged be. Halkabb is lesz, és a levegőztető funkció is megmarad.
2011. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nyugotan elalvás elöt kihuzhatod a szüröt és ha van külön levegöztetö azt is nem lesz nekik semi bajuk nekem is vannak halaim és én is ezt csinálom
2011. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!