Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Úszó májmohával belehet...

Úszó májmohával belehet "füvesíteni" az akvárium alját?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 15:39
 1/4 Platypus ***** válasza:

Igen, nagyon látványos, de több munka van vele, mint más fajokkal. Ez a moha alapból a vízfelszínen úszik, le kell kötözni. Ha kis területre szeretnéd, akkor lapos kövekre érdemes rögzíteni damillal vagy hajhálóval. Ha nagyobb területre, akkor vegyél egy merevebb, műanyag szúnyoghálót, lehetőleg sötétet, és arra öltögesd rá damillal majd súlyozd le. A rendszeres nyírása nagyon fontos, mert ha hagyod elburjánzani, akkor az alja nem kap fényt, elrohad és elengedi a rögzítést.


Nálam így néz ki: http://www.youtube.com/watch?v=c9dCUoelCJ8&feature=related

2011. febr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szép nagyon:) Milyen időközönként nyírod? (Amúgy arra gondoltam hogy az egész akváriumot megcsinálom vele)
2011. febr. 2. 15:57
 3/4 Platypus ***** válasza:
Ha lusta vagyok, hetente, egyébként kicsit gyakrabban kéne.
2011. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Talán annyival egészíteném ki, hogy valószínűleg jócskán meg kell emelned a fényerőt, ha talajtakarónak szeretnéd használni ezt a fényigényes növényt.Valamint óvatosan ki kell tisztítani 1-2 hetente, pl talajporszívóval.Jó volna garnélákat, vagy kis testű algázókat is tartani, hogy tisztán tartsák.A páncélosokat mellőzd mert széttúrják.Próbálj olyan növényeket választani, amelyek nem árnyékolják le nagyon.A hátfalon és a talajon, én a hálót tartom célszerűbb megoldásnak.
2011. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!