Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kis halak jobban nőnek ha...

A kis halak jobban nőnek ha kisebb helyen vannak?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeséget kérdezek,de jelenleg olyan 1 l lehet a térfogata a hálónak amiben vannak.Ha kiengedem őket az 54 l-es akváriumba?Tehát nagyobb a mozgástér,többet úsznak lemozogják amit megesznek.Vagy szimplán jobban éreznék magukat és ugyan úgy fejlődnének.Ma 1 hetesek,és láthatóan már nőttek.
2011. febr. 4. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy ideig ugyanúgy nőnek, aztán kisebb helyen lelassul a növekedésük, majd megáll. Besült elcsökevényesedett halakká válnak.
2011. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb helyen jobban nőnek, sőt, még szebbek is lesznek. A halakra hatnak a környezeti hatások, egy kis vízben például rosszabb lehet a vízminőség, ez pedig gátolja a növekedést. Jó, ez a hálóra nem feltétlenül vonatkozik, de például a profi tenyésztők nem 5 literes befőttesüvegekben nevelik a guppikat, csak hogy egy példát írjak, hanem 100-200 literes akváriumokban.
2011. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Amikor nekem voltak halaim, elég nagy helyen voltak és szépen nőttek, és én olvastam is valahol, hogy akkor jó a halaknak ha nagy helyen vannak, mert akkor sokkal jobban érzik magukat, tehát többet is esznek. Kis helyen csak rossz lenne nekik és akkor a dominánsabb halak elkapkodnák a kaját és a kisebbek meg elpusztulnának tehát én minden képpen a nagy akváriumot ajánlom.
2011. febr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor pár nap múlva kiengedem őket,csak még nem tudom mert ott van a többi hal is.
2011. febr. 4. 10:58
 5/6 Platypus ***** válasza:
A tömős kacsát és libát rakják szűk helyre, nehogy lemozogják, amit megesznek. Nem éppen egészséges madár lesz az eredmény. Ha nem hizlalni akarod a kishalakat, akkor szükségük van a mozgástérre. Az izomzat nem fejlődik mozgás nélkül.
2011. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Platypus!Jó hasonlat.Már tettem fel a kérdést,de most szeretném ha a halacskák tudnának szépen fejlődni,de nem a nagyok kárára.Szóval szerda dél óta megy az akvárium,tettem bele aqvatant és nitrivect.Ha bele tenném a halakat mi történne?Meghalhatnának?Vagy várjam ki a jővő keddig és addig még a kicsik is elvannak így?De Murr is az javasolta ne egyszerre telepítsem őket.Akkor még mindig a hálóba kényszerülnek maradni.Érthetően fejeztem ki magam?
2011. febr. 4. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!