Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudom már sokan tették fel a...

Tudom már sokan tették fel a kérdést de azért én még 1x megkérdezem a nőstény betta biztos hogy nem támad? Csakmert én elég sokszor látom hogy támadja a himemet :S (3nőstény 1 him van együtt meg a többi hal)

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 13:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha szaporítani szeretnéd őket, akkor épp itt az ideje.Ha már óriási a hasa, és a vízszintes csíkok is megjelentek, akkor nincs más hátra, csak egy nyugis, meleg környezet.
2011. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Platypus ***** válasza:
100%
Lehet rosszul emlékszem, volt vagy 10 éve, hogy utoljára Bettát tartottam, de bennem az maradt meg, hogy a 2 vízszintes csík hím és nőstény állaton is megjelenik szimpla stresszhelyzetben, a nőstény meg függőlegesen csíkos, ha épp jó napja van.
2011. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, fiatalon a nőstényen és a hímen is megjelenhet a vízszintes csík. Később a hímen egyátalán nem lesz, a nőstényeken pedig, ha készen állnak az ívásra, akkor függőleges csíkok lesznek. Viszont volt egy nőstényem, aki gyöngyházfehér volt, neki egyátalán nem voltak csíkjai, és agresszív volt, tövig(!) bekapta a hím farokúszóját. Természetesen nem maradhattak együtt. És 100% nőstény volt, mert másik hímmel sikeresen szaporodtak.

Szóval az eredeti kérdésedre a válasz, ritkán, de a nőstény is megtámadhatja a hímet. Viszont még mindig benne van a pakliban, hogy egy fiatalabb hím, szerintem dobj egy képet és mi megmondjuk!

2011. febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!