Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal párzás?

Sziámi harcoshal párzás?

Figyelt kérdés
A víz minősége (keménysége, ph-ja és hőmérséklete) optimális. Az akvárium is ugy van berendezve ahogy az kell, szépen tartom őket figyelek rájuk. Mi lehet a baj? Miért marják egymást? És a szaporítást hogy tudom kicsit segíteni? Mikor tudom hogy párzási időszak van? Egyáltalán tarthatom-e őket együtt, vagy csak ikrázás alatt lehetnek együtt? Kérlek titeket segítsetek. Válaszaitokat előre köszönöm. Egy lelkes akvarista
2011. febr. 4. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt van róla egy csomó infó. Remélem tudtam segíteni. :)


[link]

2011. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hímet teszem külön a szaporító medencébe, a nőstényt egy ikráztató hálóba, azt pedig bele a hímhez, aki udvarolni fog és habfészket épít. Amikor már a nőstény is érdeklődik és mutogatja magát, akkor összeeresztheted őket.


Én így csinálom és sosem volt baj. Külön időszak nincs erre, az év bármelyik szakában lehet őket tenyészteni. Arra figyelj nagyon, hogy a nőstény már érett legyen! Ha színes, akkor kerestben sávos és a pocakja is gömbölyödik a sok ikrától. Testméretük pedig megközelíti a hímét.

2011. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És amugy a hím és nőstény lehet egy akváriumban vagy csak párzás alatt?
2011. febr. 5. 09:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha elég nagy az aki, sok búvóhellyel, más halakkal, akkor lehet, de figyelni kell, hogy a hím ne hajszolja agyon a nőstényt. Erre a problémára több nőstény tartása is jó, mert az is megosztja a hím figyelmét. 1 hímre, 3-4 nőstény. Ehhez már legalább 60 liter körüli medence kell, viszont szaporításhoz külön aki kell, mert a társasban kicsi az esély a túlélésre.
2011. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!