Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg az egyik neonhalam? Mi...

Beteg az egyik neonhalam? Mi lehet a baja? Sos

Figyelt kérdés
Reggelre az egyik legerősebb neonom kopoltyúja mellett mindkét oldalon hófehér dudor nőtt .Mi ez ?van itthon xantakridin,parakill,dezinfekt.
2011. febr. 5. 09:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
sehol máshol nincs ilyen fehér dudor a testén .vannak szívóharcsák is az akváriumba.
2011. febr. 5. 09:19
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom de a neonhal csoportban érzi jól magát és nem él túl sokáig szerintem egy neonhalat nem érdemes gyógyítgatni (bocsi ha te másképp gondolod)
2011. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen másképp gondolom !
2011. febr. 5. 09:26
 4/11 Bán Máté ***** válasza:
meddig él egy neonhal?
2011. febr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kép kéne. Így elsőre halpenész, vagy darakór. Mindkettő rossz tartási körülményekre utal.
2011. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A rossz tartás alatt nem tudom mit értesz, nálam hetente részleges vízcsere ,talajporszívózás ,50 l-re 10 neon meg 2 szívóharcsa ,élő növények változatos etetés.nem vettem semmit október óta ,szóval semmi újj nem került a vízbe.
2011. febr. 5. 10:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Én sem tudom, ezek után, mi lehet a rossz, de tény, hogy köze van hozzá.

A halpenész legtöbbször másodlagos felülferőzés szokott lenni, gyenge védekezésű hámrétegen, ami vagy valami előző (akár rendesen ki sem alakult) betegség gyengített le, -ami szintén a többnyire a környezetre vezethető vissza- vagy közvetlenül a környezet hiányosságai miatt alakult ki. Tekintve, hogy a nem megfelelő környezet közvetlenül, és erősen negatív hatást gyakorol az immunrendszerre.

A darakórról részben ugyanez elmondható. Ezért gondoltam képre.

Egy parazitás megbetegedés szinte mindig másodlagos betegség. A hámréteg mechanikus sérülése miatt is kialakulhat, és ez megmagyarázná azt is, miért csak ez az egy hal beteg, viszont arra kicsi az esély, hogy mindkét oldalon ugyanúgy megsérüljön.

Arra gondolok még, hogy ha ő a legnagyobb, lehet, ő a legidősebb is, és a koránál fogva gyengébb, mint a többi.

2011. febr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
lekapcsoltam a világítást és raktam parakillt a vízbe.Remélem nem csináltam hülyeséget.Ez az első akváriumunk,kislányunk óhajára vettük,nagyon hozzánk nőttek és nem szeretnénk ha elpusztulnának,főleg a kicsilány van oda teljesen :(
2011. febr. 5. 11:05
 9/11 gfero ***** válasza:
szerintem kopoltyúférgességről van szó ere a betegségre a sera mycropur a jó. vagy tedd külön helyre és próbáld meg parakkilel kezelni
2011. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gfero ***** válasza:
nem láttam az utolsó kommentet.ha már beleraktad a parakkilt nem ártasz vele de a kezelést csináld 3 napig utána 50%-os vízcsere megint bele teszed a parakkilt és még 3 nap kezelés a végén megint 50%-os vízcsere.ha a szűrődbe van aktívszén azt ki kell szedni a kezelés alatt.a hőfokot tekerd 29-30-ra.világítást kapcsold le és nagyon minimálisan adjál nekik enni vagy 2-3 napig ne is adj
2011. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!