Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek évente ki kell...

Szerintetek évente ki kell cserélni a fénycsövet az akváriumba? Mert az eladó azt mondta hogy 1 év elteltével már nem megfelelő a növényeknek

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam. Annyit tudok, hogy egy fénycső élettartama olyan 5-10 év körül mozog, ehhez képest eléggé pazarlás az az 1 év.
2011. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. Lehet, hogy pl 10 évis világít, de közel sem úgy, ahogy annak kellene. Én félévente cserélek csöveket.
2011. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

5-10 évig? Ugyan már, ha naponta felkapcsolod 1 órára, akkor talán...

Nekem napi 10-11 órát megy a világítás, és 15, év alatt ez a 3. fénycsövem, mert kiégett.

És nem akármilyen, hanem Sera fénycső...

2011. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1,5 azaz másfél év alatt.

El írtam!

2011. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
5 sávosakat még sűrűbben kell cserélni (6-8 hónap), mert hamarabb deformálódik a spektrumképük.
2011. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NRichárd ***** válasza:
40%
4. éve ugyan az a fénycső van az aksimnál: ugyanúgy világít és a hatása nem változott ugyanúgy nőnek a növények stb. semmi változást nem észleltem
2011. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
83%
Az eladó nem mondott hülyeséget, a jelenség létezik, és egy növényes akváriumnál figyelembe is kell venni, különben minden baja lesz az akváriumnak az algásodástól kezdve a növényproblémákig. Ha alacsony fényigényű növényeket tartasz, akkor használhatod a csöveket addig, amíg nem gyengül a fényük szemmel láthatóan.
2011. febr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 _|_ ;) ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy ha gond van vele, azt úgy is észre veszed a növényeiden.
2011. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 _|_ ;) ***** válasza:

Igazából komoly fémhalogéneknél nem csak a spektrum képet szokták megadni, hanem azt is, hogy milyen irányban változik a kép, mennyi időn belül. Mert pl lehet hogy később zöldesebb lesz, és az már nam annyira jó a növénynek.


A neonoknál viszont nem láttam még hogy ilyen infót megadtak volna. Ott idővel a fény ereje csökken, de a veszeség nem olyan sok, maximum 10%. Kicsit halványabban fog világítani, és nem biztos, hogy bármit is észre veszel ebből, mert a növényeknek nem kell precizen pontos értéket beállítani, ott még egy kis eltolódás egyes esetekben belefér.


Persze ha azt akarod, hogy minden mindig a toppon legyen, akkor cserélheted félévente.

2011. febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!