Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Előfordulhat, hogy az aktívszé...

Előfordulhat, hogy az aktívszén miatt gyengül a vízsodrás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mikor benne van a szén a szűrőben, 2-3 nap után gyengül a levegőztetés. Mikor nincs benne, egy hétig pl. betegség és gyógyszerezés miatt nem volt benne, és egész héten nyomatta a levegőt szépen! Csütörtök este visszatettem a szenet, ma meg megint alig fújja a levegőt!

Ez lehet a szén miatt? vegyem ki, és csak gyógyszerezés után tegyem be, hogy kiszűrje a maradék "méreganyagot"?


2011. febr. 6. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha lassítja a sodrást akkor fogj egy nylon zacskót lyukazgasd ki tedd bele a szenet és lógasd bele az akváriumba (erősítsd az oldalára) a szűrő elé hogy benne legyen a vízsodrásban és akkor nem fogja lassítani.
2011. febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát legalább is én úgy vettem észre, hogy a szén miatt. Mert ahogy nem volt benne egy hétig nyomatta a buborékokat rendesen. köszi a válszat
2011. febr. 6. 15:42
 3/6 gfero ***** válasza:
az aktív szenet nem kel folyamatosan használni pláné növényes akváriumba, lehet tartani 1-2 hét szünetet és utána berakod megint 1-2 napot.de jó mert eltávolítja a szerves szennyező anyagokat ,szerves savakat,fehérjéket,antibiotikumokat,vegyi anyagokat.bár nálam folyamatosan benne van .az aktívszén miatt nem lenne szabad hogy gyengüljön az áramlat hacsak nincs telítődve meg egy adott idő után ki kel cserélni
2011. febr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
úgy kb. 1-1,5 hónapja van benne ez az adag szén. azt nem tudom, hogy milyen időközönként kell cserélni, de holnap teszek bele újat. Egyébként meg van határozva, hogy milyen időközönként kell cserélni, vagy ezt nekem kellene észrevennem?
2011. febr. 6. 15:50
 5/6 gfero ***** válasza:
hát olyan 1-3 hónapot bír ki attól függ hogy menyit használtad ez idő után már nem kőt le semmit ,meg nagyon sókat számít hogy milyen minőségűt is veszel
2011. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, akkor holnap kicserélem újra. Lehet akkor, hogy nem a legjobb minőségűt vettem, ezt adták, még annyira nem vagyok otthon, az akvarisztikában, de azért igyekszem. egy sima átlátszó zacsiban van a szén, nincs ráírva semmi!
2011. febr. 6. 16:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!