Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jávai moha így fog fejlődni?

Jávai moha így fog fejlődni?

Figyelt kérdés
A jávai mohát a vasfára helyezem akkor a moha egy idő után kapaszkodni fogy a fához? Ha a vasfán marad benőheti az egész fát? A moha milyen gyorsan nő? A kishalak (guppik) így is eltudnának benne bújni?
2011. febr. 6. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden kérdésedre a válasz: Igen.

Nem nő olyan gyorsan, de azért egész jó.

Csak arra figyelj hogy időnként nyírbáld meg, mert különben ez alja elkezd rohadni.

2011. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

így van ráhelyezve:

[link]

[link]


és ez milyen fajta növény:

[link]

[link]

2011. febr. 6. 16:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hát lehet hogy az alsó része el fog rohadni, de nem biztos. Ha erős áramlású helyen tartod, akkor talán nem. Az azonosítatlan növény pedig tavi tündérhínár.

[link]

2011. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálam ilyen. Én rákötöztem minden vasfára egy kicsit damillal, aztán benőtte.

[link]


Mondjuk ha leszedem a damilt, akkor azért elég könnyen róla a moha, tehát olyan nagyon nem kapaszkodik.


Ha meg csak egy ágra tekerem körbe, akkor már az ágat elég nehéz kihúzni a közepéből ha benövi.

2011. febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
elég könnyen lejön róla a moha (ezt akartam írni)
2011. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja egyébként nem nyírtam soha, csak ha már túl sok volt egy helyen azt letépkedtem a felső részét, és egy újabb vasfára tettem rá. Mondjuk itt a garnélák még jó szolgálatot tesznek, mert lekajálják róla az algát, így nem tud bealgásodni olyan könnyen.
2011. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem egy nagy durranás. Mondjuk egy riccia szebb lenne, csak én azért vettem régen jávait, mert az olcsóbb volt, meg azt lehetett kapni.


Az a lényeg, hogy amelyik része árnyékban van, tehát ha a kő alá teszed ott nyilván elrothad, de ami a nyílt színen van és süti a lámpa, az a része szépen növekszik.


A legdurvábban az a rész nő nálam ami az ágon van körbetekerve. Mert az minden irányba tud nőni, és közelebb van a lámpához :)

2011. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ha elrohad akkor lehet valami bajuk a halaknak?
2011. febr. 6. 18:06
 9/10 anonim ***** válasza:
igen, ha valami rohad a vízben az már nem jó. ha látod, hogy kezd rohadni azokat a részeket vádg le
2011. febr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát de ha nem rakod kő alá nem lesz ott semmi gond. Mondjuk bármikor ki is tudod venni a mohát és lemosni csap alatt, és akkor minden kosz és rothadás lejön róla :)
2011. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!