Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen könnyen törik szét...

Milyen könnyen törik szét vagy reped meg egy akvárium?

Figyelt kérdés
Lehet csak túlparázom, de szeretnék venni egy 54 literes akváriumot, valószínűleg szettben és Eheim márkájúra gondoltam aminek 4mm vastagságú az üvege. Egyetlen egy dolog miatt vacillálok az pedig az hogy eltörik és elúsztatom az egész szobát és a szomszédokat mivel panelben lakok. A bútor amin lenne stabil, masszív és tennék alá olyan szivacsot is. Pont most olvastam egy kérdést ahol írták h történt már ilyen dolog. Tapasztalt akvaristáktól érdeklődnék hogy viszonylag mennyire nagy ennek a valószínűsége? Vagy csak feleslegesen idegeskedek?
2011. febr. 6. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nagyon
2011. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem mindenben vcan rizikó ahogy ebbe is.De nálam csak azért történt ez mert neki futottam és belerugtam véletlen.
2011. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia nekem is eheim-es komplett akváriumom van kb 3 éve megvan, amikor valamért kellett vizet cserélni és a fürdőbe vittem az akváriumot, hogy ott mosstam ki stb koccantam neki a kádnak, ajtónak ajtófélfának, de nem lett baja (még).

azért ne dobáld de ha normálisan "bánsz vele" és vigyázol rá nem hiszem , hogy elfog törni

2011. febr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gfero ***** válasza:
100%
én kb 30éve hogy tartok halakat de szerencsére még egy se tört el tehát ne parázz
2011. febr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség ez a para. Hát ha nem cipelgeted össze-vissza úgy, hogy meg van töltve vízzel, akkor nem törik el :) De még akkor sem ha félig vízzel viszed, csak ha neki mész valaminek vele.
2011. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer beöntöttem a kanapéba a halakat, mert vittem az akváiumot, és hát kicsit át akartam rendezni a lakást, na és bekanyarodtam, féig volt vízzel, megbillent, aztán mindenki repült a kanapéra, úgy kellett összeszedni őket, de az akvárium nem tört el, mert az fogtam. A halak is megmaradtak, csak kicsit megviselte őket az eset. Jó, otthon volt barátom ő összeszedett mindenkit a párnák alól is :/
2011. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:

A 40 literes akváriumom több mint 10 éve üzemel. Szivacs se volt alatta soha, csak pár réteg papír, mindig hagyományos bútoron volt, tehát semmi spéci stabil darabon. És eddig 2 érezhető földrengést túlélt. Azért nem ajánlom, hogy bárki más is olyan felelőtlen legyen, mint én :D


Más akváriumaim viszont több esetben is ereszteni kezdtek. Semmi komoly, csak elázott és felpúposodott egy kicsit a bútor mire egyáltalán észrevettük. Érdekes módon ettől sem repedt meg az üveg. Jól meg kell választani a gyártót, a ragasztást hajlamosabbak elcseszni az olcsó akváriumoknál.

2011. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) Akkor csak én parázom túl! :D


És milyen márkát ajánlanál?

2011. febr. 6. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!