Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi eledelt adjak a lent...

Eternal-life kérdése:

Mennyi eledelt adjak a lent felsorolt halaknak?

Figyelt kérdés

Én voltam aki feltette ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

És megfogadtam a tanácsotokat és vettem egy 120 literes akváriumot és vettem hozzá egy ugyan ilyen márkájú nagyobb szűrőt.

A nagy akváriumba van 10 neon hal 2 vitorlás hal és 4 platti.

A kicsibe van a betta.

Mennyit adjak nekik enni a következő eledelekből: Van szárított vizi bolha, fagyasztott spenót és saláta reszelék illetve fagyasztott tubifex. Vagy ha ezek nem megfelelőek mien eledelt vegyek?


2011. febr. 6. 18:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Bettának inkább a tubifexet meg vízibolhát add, mert ragadozó hajlama van inkább, mint növényevő
2011. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Értem és a többinek a nagy akváriumba?

És mi vegyek még ennivalót, esetleg valami élő eleséget?

És milyen halakat ajánlotok még a nagy akváriumba?

Betta mellé lehet tenni garnélákat?

2011. febr. 6. 19:24
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A szárított vizibolha egyáltalán nem jó, szinte semmi tápértéke nincs. Szerintem a vitorláshal nem eszi meg a spenótot, és a salátát, de lehet hogy a neonhal sem. Vegyél nekik olyan fagyasztott vegyes eleséget, amiben van vizibolha, artémia, vörös-, fekete- fehérszunyogtárva(üvegálca),apró srimps, ciklopsz. És valami jó minőségű lemezest.
2011. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Vörös szúnyoglárvát se adj nekik, de amúgy inkább állati eredetű kajákat.

A vitorlások meg majd megeszik a neonokat, szóval az ő kajájuk egy időre biztosított, a neonok problémáját meg örökre megoldják.

2011. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Betta megeszi a törpe garnélákat, mint red cherry és társait, amellé inkább nagyobb garnélát lehetne, pl pinokkió, vagy amanó
2011. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

19:46 (Nem magammal beszélgetek, ő egy másik 78%-os)


Szunyog lárvát mért ne adjon? A halak imádják.

Azzal etetek már 5-6 éve halakat és nincs vele semmi gond. Csipesszel szoktam, nem öntöm bele a szunyogos vizet akiba, és élőt adok nekik, márt nálunk itt a közeli díszhalasnál lehet kapni élőt valami 80 Ft egy kis adag, szóval nem egy összeg.

2011. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A vitorlás halak még kicsik és majd el lesznek különítve egy 100 literesbe amibe többfajta gurámit szeretnék, csak még nem készült el az akvárium.

Apámmal vettünk élő tubifexet illetve fehér szúnyoglárvát .

A guppy bántja a neont? mert szeretnék guppikat is ha a vitorlás el lesz különítve.

2011. febr. 6. 19:56
 8/17 anonim ***** válasza:
nem bántja, de a vitorlás se bántja egy pár évig amíg fel nő. Nekem egyébként a nagy vitorlás se bántja a neonokat. Nem is érdekli. Az ily világ életében ilyen kis halak közt volt és szerintem talán azért, nem foglalkozik velük.
2011. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
gurámim nem volt, guppym van neonokkal
2011. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a gurámiról hogy csak a nála jóval kisebb halakat bántja viszont a vitorláshal elég nagy termetü ezért nem is féltem. A neonhalak mellé szeretnék guppit és plattit, azt hogy elder vagy szivárványos guppi legyen azon még nem gondolkoztam...
2011. febr. 6. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!