Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik handmade külső szűrő...

Melyik handmade külső szűrő rendszer a jobb? (többi lent)

Figyelt kérdés

[link]


[link]



Na itt a linkek közül az 1. vagy a 2. a jobb? Bocs,elég rondán van szerkesztve, de gyorsan csináltam, és azt hiszem,hogy a lényeg rajta van.


2011. febr. 6. 19:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Vagy ha mindkettő szar, akkor légyszí írjatok vagy küldjetek nekem írásban és rajzban terveket! Van egy 10-15 literes aksim abból akarnám megcsinálni a külső szűrőm,ha ez nem lehetséges, akkor marad a pvc.
2011. febr. 6. 20:03
 2/18 anonim ***** válasza:

A kettes nem működik, mert nem fog akváriumból átmenni a víz


Az egyes működik, de a kifolyó csövet ne ágaztasd el minden irányba, hanem úgy ágaztasd nagyjából mint amit a kettebe rajzoltál :)

2011. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
És az egyesnek a motorra valami kis szivacsot gumizzál rá, hogy a nagy koszok, növénydarabok nem menjenek bele a motorba, mert leállítják a lapátokat.
2011. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tehát szűrő egyben vagy csak a szűrő motorja az akváriumban legyen, és a másik edényed amibe a szűrőanyagokat pakolod, az magasabb legyen, vagy tedd magasabbra mint az akv teteje, hogy onnan vissza tudjon folyni a víz az akiba.
2011. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem odaírni,hogy a szűrőaki magasabban lenne mint a nagy aksi.
2011. febr. 6. 20:09
 6/18 anonim ***** válasza:

a csöveket meg így helyezd el, hogy


[link]


Tehát a képen nyomja a vizet a tölcséres részen bele akiba.


Aztán ahol meg nem a tölcsér van, ott legyen a motor, ami szívja.


Azért hogy legyen egy ilyen kisebb örvény a víz felületén.

2011. febr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

egy ilyen körkörös áramlat jöjjön létre, aminek egyik végén folyik a víz az edényból akiba, a másik végén meg szívja a motor, vágod.


De ha akarod lefotózom az enyémet, tök egyszerű :))

2011. febr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Itt az enyém, csak az enyém aki tetejére van rádobva, mert mondjuk máshol nem is nagyon fért volna el:


A doboz alján van egy luk, abba megy bele a motor fújókája, az felnyomja a vizet és felül meg kijön a víz, vissza akiba.


[link]


[link]

2011. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A második az elterjettebb, de kicsit másabb formában.

Képet sajnos most nem tudok keresni. A lényeg, hogy az aki mellé, csak egy kicsi tartály kell, aminek a széle legalább az aki magasságában van, simán össze vannak csövezve, így felül összekötött közlekedőedények-ként viselkedve, a vízszint egymagasságban van.

A kis tartályon kell fúrni vízszint alatt egy lyukat, így a gravitáció viszi le a vizet a szűrőakiba.

(végülis a kis tartály csak azért kell, mert az akit nehezebb kifúrni, de tengerinél már olyat is láttam, hogy az üveget fúrták ki.)

Így az akvárium alá be tudsz tenni egy bazinagy szűrőakit, ami nem foglal mellette helyet.

Arra kell figyelni, hogy ha eltömődne a rendszer, és a szűrőakiban lecsökken a vízszint, levegősödjön be a rendszer, mert akkor nem tudja a szivattyú feltolni a szűrőben lévő vizet az akiba.

Mert akkor az a túlfolyón visszafolyna a szűrő másik oldalára, viszont az eltömődött szűrőközegen nem tudja átszívni a motor, és kifolyik a víz.

De ez ellen könnyű védekezni, ki kell fúrni a csövet, ami a szivattyúból megy fel az akiba. Normál helyzetben a lyuknak a víz alatt kell lenni, ha bármi probléma van, akkor az utolsó fakkban, ahol a szivattyú van, ott csökken le a vízszint, a kis lyukon belevegősödik a rendszer, és így leáll.


Rengetegen használnak ilyet, van, aki egyszerűbben oldja meg:

[link]


Van, aki komolyabban veszi:

[link]

2011. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

a doboz aljára egy ilyen tömlőcsatlakozót raktam, azt hermész kertész áruházba vettem, a doboz meg egy 100Ft-os boltból a legnagyobb amit találtam kb 350Ft volt.


Benne a szűrőanyag meg lávakő azt az aqua-depo-ba vettem, meg van egy kis perlon vatt is benne, meg még egy mosogató szivacs is. Minden hülyeséget belepakoltam :)

2011. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!