Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minek köszönhető, hogy az...

Minek köszönhető, hogy az akvarisztika jobban érdekli az embereket mint a terrarisztika?

Figyelt kérdés
Most figyeltem csak, hogy itt a Halak, akvarisztika témában sokkal több a kérdés és a válasz, mint a Hüllők kategóriában.
2011. febr. 6. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A halakt többen szeretik,mint a hüllőket.
2011. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem ez több mindennek köszönhető. A hüllőktől többen irtóznak, mint a halaktól. Büdösebbnek tartják őket, gyakrabban kell takarítani, nehezebben fogadják a szülők. Egy akvárium általában látványosabb is, persze ez így nem igaz, gyönyörűen lehet terráriumot is berendezni és szörnyen akváriumot. A több kérdés még annak is köszönhető, hogy több a baj, nehezebb a halak tartása. Biztos vannak még okok, én hirtelen ezekre tudok gondolni. Egyébként van teknősöm is, de a hüllős kérdések engem sem érdekelnek :D
2011. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem (saját vélemény) sokkal több lehetőség van egy akvárium tökéletesítésére. Kezdve a növényektől, azok tápozásán keresztül és a halakon keresztül egészen a pepecs dolgokig:garnélák stb. Ezek persze ha szépen meg vannak szerkesztve akkor egy nyugtató hatást ad az embernek (nekem):):) Én nem akarom negatívummal illetni a terrarisztikát mert nem ismerem. Csak azt mondom hogy én azért csinálom mert eleve régóta érdekel ( így születtem:D) és engem nagyon elfoglal a DIY és a sok kis javítgatás. Persze nagyon szuper élvezni is az eredményt mikor egy percre azt mondod de jól néz ki de még mindig kitalálsz valamit és így sosem vagy elégedett hanem mindig fejlesztesz.

Ez szubjektív vélemény én ezért kedvelem:):)

2011. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 gfero ***** válasza:
ez azért van mert egy rendes akváriumot beleszámítva a vizet,növényzetet sokkal nehezebb rendben tartani meg a halakat normális körülmények közt felnevelni mint egy hűlőt felnevelni.de azért oda is rengeteg tapasztalat kel ha nem akarod hogy minden hónapban más állatot vegyél ,betartani a vitaminozást,fűtést fajnak megfelelő tápot meg megteremteni a normális körülményeket
2011. febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Személy szerint nekem is van teknősöm és halaim is. Az akvarisztika jobban leköt, mert leülök az akváriummal szemben és nézem ahogy lubickolnak a halaim, kergetik egymást.Egy teknős mellett nem lehet tartani növényeket, mert azokat kiírta.
2011. febr. 6. 22:17
 6/16 A kérdező kommentje:
Még azt kihagytam, hogy az akvarisztikával sokkal több élmény van. Halak születése, felnevelése, és, hogy látja az ember ahogy kifejlődik. Teknősöknél pedig általában csak egyet tartanak.
2011. febr. 6. 22:20
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem van hüllőm is, egy kaméleon és egy nappaligekkó, én szeretem őket. Én inkább azt nem értem mért tart mindenki teknőst. Mintha más hüllő nem is létezne a világon.
2011. febr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A terrárium pl nem algásodik, az azért jó, de ha azt nézed elég kevés növény van ami abban a 30fokban és párában megél. Vagy csak én vagyok hülye hozzá. Mindegy, nekem 1 növény van bent :) Meg ott van egy hüllős izzó, nem kell sok közül válogatni. Aztán eteted és ennyi. Olyan sokat nem lehet róla dumálni.
2011. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azért tartanak sokan teknőst, mert egyszerű és olcsó. Kaméleont nem mindenki engedhet meg magának, irigy is vagyok a tiédre :) A teknőst amúgy 3 évesen kaptam, most 20 éves a kicsike, szabadon jár-kel a lakásban, olyan, mint egy macska :D Most építek neki rámpát, hogy ne legyen szüksége a segítségünkre. Tehát azért ehhez is kell némi fantázia.
2011. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Murr: Nem féltek, hogy egyszer megtámad titeket? :D Egy képet amúgy megnéznék róla. Enyém kb 1.5 éves
2011. febr. 6. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!