Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vélemények az akvarista.hu-ról...

Gfero kérdése:

Vélemények az akvarista.hu-ról? Azért kérdem mert nagyon sok alkalommal lehetetlen belépni hosszú percekig kel várni már tiszta idegesítő

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még sosem volt ilyen problémám vele.
2011. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nálam is így van, engem is idegesít nagyon.
2011. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha jól tévedek, kb. 8 évvel ezelőtt változott meg nagyon, azelőtt az egéssznek a hangulata sokkal jobb volt.

Több igazán profi akvarista járt oda, rengeteget lehetett tanulni tőlük. Sajnos kicsit más irányt vett, nekem ez a legnagyobb problémám az oldallal.

2011. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Automatikus belépést kell választani, és nincs ilyen probléma :)
2011. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Valószínű túlterhelt a server, vagy rossz az adatbázis serverük, vagy lassú az internet, vagy túl sokan nézik egyszerre. 20ezer oka lehet, hogy épp mért lassú.


Ha sok lekérés megy a serverük felé, akkor sok ramot fog fogyasztani, és sok processort, mert a server is egy gép.

Aztán ha nincs elég erőforrás, hát lehet hogy 5000 embert elbír, de az 5001-ediknél már behal a server.


És az internetet is ugyanúgy le lehet terhelni, ha túl sokan töltenek egyszerre túl sok dolgot.


Ezen kívül a honlapon szarul megírt hosszú scriptekkel is lehet lassítani a honlapot. Az adatbázist is meg lehet csinálni szarul, hogy sok helyet foglaljon, vagy profin is, hogy csak a minimális dolgok legyenek benne, több tábla összekapcsolásával. Mert ott minden adatbázisban tárolódik, az összes ember irományai, adatai, képeinek nevei.. és még ezer millió dolog. Olyanok is, amik kellenek statisztikához, amit te nem is látsz. Az emberek IP címe, meg amit akarnak tudni az mind.


Épp ezért hogy náluk mi a gond, azt nem lehet megmondani.


A gyakorikérdéseken meg nincs semmi dizájn, semmi kép. Talán épp azért, hogy gyors legyen. Itt nem kell tárolni annyi cuccot mint ott, de azért ehhez is egy nagyon erős server kell, egy nagyon gyors internettel.


A legtöbb server 100 Megabit/sec, de vannak már 1 Gigabitesek is. És talán még annál is gyorsabb is létezik, de ilyet már lehet rendelni.


Van olyan server, amiben több terabájt winyó van, több processoros 4-5-6 ezen belül több magos, elég durvák, és sok ram, pl létezik olyan is, amiben több száz GB ram van, de létezik olyan is, amiben 4, csak ez utóbbi nem túl erős.


Hát szóval elég erős gépek kellenek hozzá, és gondolom reklámokból tarja fenn magát az oldal, vagy ki tudja miből, ebből kell finanszírozni a gépeket, hát szóval nem olyan egyszerű, mint aminek kinéz :)

2011. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Belépéssel még soha nem volt gondom, de valóban hozzá kell szokni az oldal sebességéhez. Valóban sok gond van vele, ráférne egy nagytakarítás, karbantartás, új motor, de ehhez pénz és szakértelem kell. Ha lenne rá keret, valószínűleg meg lehetne csinálni szebbre és jobbra, de szerintem ehhez sem a látogatottság nem elegendő, sem az adminok szakértelme, mivel ők főleg halakkal foglalkoznak és nem programozással, weblapkészítéssel. De biztosan szívesen fogadják a felajánlásokat, építő ötleteket.
2011. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem is az adminok csinálják az oldalt, hanem a web programozók, de azokkal ott úgysem találkozol, azokat lehet nem érdekli a hal téma, csak a pénz, vagy ki tudja.
2011. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Amúgy én pont nem szoktam nézni azt az oldalt.


Nekem a GYK-val is sok gondom van, itt meg össze-vissza jönnek a kérdések. Nincs egy olyan, hogy időrendi sorrendbe rakom, és a keresés is szarul van megoldva, na de ez senkit nem érdekel, őket tuti nem.

2011. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az akvarista azóta szar, mióta az E-pet vagy aquadepo vagy a bánat tudja melyik cég megvette az egészet, elkezdték cenzúrázni a véleményeket és telef0sni a szarjaik reklámjával az oldalt.


Akkor nagyjából a hozzáértők 90%-a elhúzott onnan.


A tengeris szekció értelmesebb része (99%) már ezelőtt eljött és csináltunk új oldalt.


Mostanra alig maradt ott értelmes ember, csak a trollkodó gyerekek akinek volt 2 guppijuk 3 hónapig és mindenhez nagyon értenek tőle :)

2011. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
melyik az a tengeres oldal?
2011. febr. 8. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!