Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mehet e egész nap a co2?

Mehet e egész nap a co2?

Figyelt kérdés
70 literes kissé túltelepített akváriumhoz csináltam élesztős co2 reaktort. Két 1,5liters palack, negyed élesztő, 2dl cukor.
2011. febr. 9. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Éjszakára inkább ne.

Valószínűleg nem tudnád túladagolni, ahhoz ez kevés, de jobb félni, mint megijedni. Meg gondolom elég sok növényed van, (ha már kell co2) és akkor így állandóbb a co2 érték.

2011. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs sok növény(3db+ 4 gömbmoha), több volt benne de kipusztultak a folyékony co2 és serra táp ellenére. Szeretnék mg beletenni jópár növényt, ezért próbálkozok más co2 forrással.
2011. febr. 9. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva jobb lenne, előbb növény, aztán a gáz. Mert így mi dolgozza fel a gázt? Egyébként egy túltelepített akiban egyébként is akad co2, átlag növények tartásánál ez szokott legvégső esetben problémát jelenteni.

Jelent némi plusszt a co2, de lassabban, és közepes ütemben növő növények akár nélkülözni is tudják a plusz co2 bevitelt.

Mással lehet ott a gond, ha ennyire kipusztultak. A tápozás se mindegy, hogy milyen. Érdemesebb külön venni mikor- , és makro elemeket, utánnanézni az adagolásuknak, és a növények hiánybetegségeinek a tüneteinek, és aszerint adagolni.

Van, pl. hogy egyes tápokban kevés a vas, vagy a kálium (én ilyenekkel találkoztam), vagy az adott növénynek vannak extra igényei (gömbmoha=foszfor) de bármi is legyen a baj, ha valami nem stimmel, a többi anyag felszívódása is veszélybe kerül. (több okból is)

A világítást is rendbe kell tenni, mind minőségben, mind mennyiségben.


Ettől még nyomathatod a co2-t, legalább kitapasztalod milyen. Éjszakára zárd el, vagy egyszerűen vedd ki a vízből a csövet.

És ha esetleg lágyvizeznél, 10 nk° alá ne menj!

2011. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Szerintem a világításoddal lehet gond, mert az akváriumi növények 99%-a remekül megél CO2 adagolás nélkül is, a természetben se kapnak, mégse halnak ki. Sera florena+liqui carbo kombinációt használtam olyan fél évig, elég jó ütemben nőttek a növényeim. Egyedül a Cabomba pusztult ki, de annak hatalmas a fényigénye.
2011. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az akváriumban vannak más élőlények a növényeken kívűl akkor semmiképpen ne menjen éjszakára is. Az a baj hogy az élesztős módszer elég megbízhatatlanul és változékonyan adagolja a CO2-t: egyszer jobban egyszer kevésbé. Ha az akváriumban csak növények vannak akkor mehet egész éjszaka de felesleges mert éjszaka mivel nem fotoszintetizálnak nem vesznek fel CO2-t sem. Ezzel meg az a baj hogyha az élesztőset csak úgy fogod és elzárod hajnaltájt arra ébredsz hogy minden tiszta mocsok és élesztő mert szétrobban és nembírta a túlnyomást.
2011. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!