Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 20 literes akváriumom,...

Balazs20110110 kérdése:

Van egy 20 literes akváriumom, amiben eléggé elszaporodtak a barna színű algák. Ha beleteszek 2 3-4 cm-es ancit az algákat picit letisztítani az jó nekik vagy inkább rossz a kevés hely miatt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább rossz. A barna algát inkább megfelelő világítással és több növénnyel pusztítsd ki, hidd el, anci nélkül is eltűnnek megfelelő körülmények között. Amíg ez nincs meg, hiába teszed be. Nem is biztos, hogy szereti a barna algát, sőt.
2011. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,igen a válasz lényege az volt,hogy szereti e:).De így marad a tisztítás:)
2011. febr. 9. 15:36
 3/7 gfero ***** válasza:
próbálkozhatsz csigákkal is de először a kiváltó okot kellene megszüntetni de a legegyszerűbb addig is egy mágneses algakaparó
2011. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Frontosa ***** válasza:
100%

A tisztítással önmagában semmit sem érsz el.

Inkább az okokat kellene megszüntetned. Egy ekkora akvárium amúgy is kicsi az Anciknak, de még az Otoknak is. Ha lesz megfelelő világításod, ha csinálsz rendszeresen részleges vízcseréket és gondoskodsz elegendő szűrésről akkor el fog tünni magától.

Üdv,

2011. febr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a tisztítással önmagába semmit nem érsz ez ok de ameddig meg nem oldja a problémákat nem árt letakarítani az üveg felületéről az algát amire a mágneses algakaparó tényleg hogy jó
2011. febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én 20 literesemet úgy algátalanítottam, hogy beraktam 2db törpe szívóharcsát. Ez kezdésnél volt ez a barna alga az első hónapban, de aztán már el is tűnt úgyhogy a harcsákat aztán bedobtam a 90 literesbe.
2011. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
A mágneses algakaparó felejtős cucc, összekarcolja az üveget. A pengés sokkal gyorsabb és karcmentes. De a barna alga ellen az sem segít, mivel nem csak az üvegre tapad rá, hanem mindenre, ami nem úszik. A csigák egész jól felnyalják, de az is csak tüneti kezelés.
2011. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!