Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a fénycső kevés a 65...

Ez a fénycső kevés a 65 literes növényes aksiba?

Figyelt kérdés
Sylvania Grolux fénycső T8 F18W
2011. febr. 9. 19:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18 w-os fénycső tuti elég lesz. Nekem 60 literesbe van 11 w-os azt hiszem, és nincs baj vele.
2011. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Igen. Ez egy növényes fénycső, bár nekik kedvez a színtartománya miatt, de fényerőben sokkal kevesebbet tud, mint egy sima daylight cső. Egyszerű akváriumokhoz ezeket érdemes megvenni, a közepes fényigényű növények jól fogják érezni magukat alatta. Ha profibb szinten akarsz majd növényezni, akkor ezek a csövek jók lesznek kiegészítésnek, kombinálva többfélével. De egyedüli akváriumvilágításnak alkalmatlan és kevés.
2011. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Murr kb 20-25 literes nano növényes akiba milyen fénycsövet ajánlasz?
2011. febr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Mégegyszer, kicsit össze-vissza lett.

Tehát ha növényes akváriumot akarsz, akkor kevés egy darab grolux cső. Legalább 0,5 watt/litert el kell érned, de a 0,75 már ideális. Ez többféle csőből álljon, mondjuk 2 daylight és 1 növényes.

Ha csak 18 watt világításod lesz, az legyen sima daylight, nagyobb a fényereje, mint a groluxnak, alacsonyabb fényigényű növények ellesznek alatta. A grolux alatt is, de az akváriumból semmit nem fogsz látni.

2011. febr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Murr

És egy daylight cső megfelel a megvilágításra?

Ezek a növényeim vannak:

-tündér hínár

-vizi páfrány

-vizikalász

-átokhínár

-Echinodorus bleheri

-Echinodorus bolivianus

-Pirosfonákú tóalma

-úszó májmoha

-gömbmoha

-jávai moha

-Indiai vízicsillag

Az a gondom hogy csak egy hely van ahová fénycsövet tudok berakni.

2011. febr. 9. 20:20
 6/22 anonim ***** válasza:

20:12

Nálad az akvárium hossza nagyon lekorlátozza a választható fénycsöveket, ezt általában kompakt izzókkal szokták megoldani, vagy ledekkel.

Ebből talán elég egy:

[link]

De az egyenletesebb fényelosztás miatt talán érdemesebb két kisebb teljesítményűt keresned, ilyet most speciel nem találtam.

Én az egyszerű daylight csövekkel meg vagyok elégedve, de lehet költeni növényesekre, biztosan nem rosszak (szerintem ár-érték arányban nem jók).

2011. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

[link]

ilyenre gondoltam.

valahogy lehet barkácsolni még egy férő helyet egy másik csőnek is ?(mert beférni befér még egy mellé)

ha igen akkor mikell hozzá?

2011. febr. 9. 20:23
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem, ezeknek nem lesz elég egy daylight cső. Vannak erőművet igénylő növényeid, ilyenek a hínárok és a májmoha kapásból, de ha utánanézel a többinek diszhal.info-n, többnél is ott lesz az intenzív fényigény, ami 1 watt/litert jelent.

Ilyen esetben lép életbe a barkácsolás, valahogy plusz foglalatokat kell a tetőbe erőltetned.

2011. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

és a foglalaton kívűl még mi kell hozzá?

:)

2011. febr. 9. 20:27
 10/22 anonim ***** válasza:

Na akkor a barkácsolás :)

Kell venned a fénycsőhöz való páramentes foglalatokat, elektromos előtétet és némi vezetéket. A rögzítés történhet ragasztóval, erős műanyagragasztókkal, epoxival, tehát nem sulifixel :)

Az elektromos előtét ára elég húzós, 4000 ezer forint körül van, ez helyettesíthető egy kompakt izzó elektronikájával a következő képpen:

[link]

A többi már gyerekjáték, csak a szigetelésre kell nagyon odafigyelni. akvarista.hu-n whitefalcon blogjaiközt nézz szét, ott is van leírás (belépés a félelmek birodalmába címen).

2011. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!