Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Számodra mit jelent az akvaris...

Számodra mit jelent az akvarisztika?

Figyelt kérdés
Illetve miért a halakat választottátok?
2011. febr. 9. 20:15
 1/10 gfero ***** válasza:
nekem egy kihívást jelent hogy meg tudjam teremteni a minél megfelelőbb körülményeket a halak részére .a második kérdésre meg rengeteg fajta állataim vannak nem csak a halakra vagyok leszűkülve de mindegyiket szeretem csak az akvarisztika valahogy még gyermek korom óta megmaradt
2011. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan mintha valakit megkérdeznél,hogy neked miért pont a palacsinta ízlik. Ez egy ilyen dolog. Engem például azért fogott meg, mert csodálatos rejtélyes világ, és egy természetdarab a szobámban. Szeretek gondoskodni a halaimról, és imádom nézni ahogy, pl. egy ívással meghálálják. Nagyon szép dolog az akvarisztika, ajánlom mindenkinek!
2011. febr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Ez olyan mintha valakit megkérdeznél,hogy neked miért pont a palacsinta ízlik."

Szerintem ez nem olyan, ennek kell valamilyen kezdő löket.Nekem pl: apukám akváriuma adta ezt.

2011. febr. 9. 20:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ha erre gondolsz akkor.... Nem tudom nagyon rég volt már az a bizonyos löket, elfelejtettem. mindig is szerettem az akvarizálást. :))
2011. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amióta az eszemet tudom mindenem az állatok. Az összes állatért teljesen oda vagyok és, ha lehetőség van, hogy kapjak egyet akkor meg is ragadom. Az akvarisztikát kifejezetten szeretem. Persze ebben is inkább a halakat. Egy külön világ ahova ha akarok elmenekülök. Csak belenézek az akváriumba és máris máshol vagyok. Már pedig én imádok belemélyedni valamibe, elbújni mások elől egy másik világban. A halak minden mozdulata fontos számomra, foggalmam sincs miért. Imádom őket, ahogy kinéznek, ahányfajta van, ahogy mozognak, ahogy viselkednek. Megfogalmazhatatlan :) Hogy hogy örültem mikor kaptam egy akváriumot! Minden reggel és este leülök minimum 5 percre eléje és nézem.
2011. febr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én berendezem sűrű növényesre, aztán be is költöznék szívesen, csak nem férek bele :/
2011. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem az volt a kezdő löket, hogy egyszer az uncsiméknál voltunk, amikor meghozták nekik az akváriumukat. De nekem az nem igazán tetszett, mert nem volt akkor még benne semmi különös, csak kavics, meg néhány endler. Aztán pár hét múlva a faterom hozott egy 96 literes akváriumot, amit szépen be is rendeztem, vettem bele gyönyörű halakat. 1 éve történt mindez, és most 4 akváriumom van.
2011. márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Doruss ***** válasza:

Én úgy kezdtem pár évvel ezelőtt, hogy mindenáron akartam valami állatot a szobámba. De a szüleim nem engedték. Rágcsálókra gondoltam, de azt mondták, büdös, zajos, szerintük ronda... Aztán rukkoltam elő a halakkal. Nem büdös, nem zajos... beleegyeztek, úgy, hogy azt mondták, nem nyúlnak hozzá, ha nem gondozom őket, megdöglenek.

Most van egy 54 literes akváriumom, a zsebpénzem nagy részét a halakra költöm :). Imádom őket... Attól, hogy nem lehet velük játszani meg ilyenek, attól még nem unalmasak, ahogy azt sokan gondolják. Egyenként mindegyik a szívemhez van nőve. És az a legjobb, amikor este, fáradtan leülök az akvárium elé, csak nézem, nézem... És úgy kikapcsolja az agyam, hogy minden másról megfeledkezem. Ahogy ott úszkálnak, olyan nyugodtságot, vidámságot sugároznak felém, hogy semmihez nem tudom hasonlítani...

2011. márc. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még a kezdetekben azért rendeztem be az akit, hogy legyen egy szép szobadíszem szép színes halakkal stb.Aztán megfogott a világuk.Egyre jobban a halak igényeit kezdtem nézni, tehát mű növény helyett élő, fa dekoráció mű helyett, jobb biológia szűrés, fagyasztott kaja műeleség helyett meg hasonlók.A halakat élőhelyük szerint választottam.Pl.csak délamerikai ponytlazacok.Van több féle állatom, de halaim csak pár éve.Én nagyon megkedveltem őket, érdekes a világuk.
2011. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Számomra a haltartást jelenti :D Meg más vizi cuccokét. És nem választottam a halakat, csak néha ebédre :)
2011. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!