Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a különbség a T5-ös és a...

Mi a különbség a T5-ös és a T8-as fénycső világítás között?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A T5-ös újabb technológia. Más a foglalat, T5-nél a méret és teljesítmény választék nagyobb, valamint gazdaságosabb, nagyobb a fényereje, kisebb az energia felhasználása. Vékonyabbak is ezek a csövek.
2011. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
A T5 minden szempontból jobb,de a T8 olcsóbb és ezt lehet csak egyszerűen venni a boltban. T8-hoz világítótestet is könnyebb találni.
2011. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl 4db T8 helyére odafér kb 6db T5, így nyilván erősebb fényt lehet vele csinálni.


Némelyik T5 alapból is több luxot is ad le, mint a T8-asok többsége. Ugyanannyi Watt számon erősebben világít. Hatékonyabb a fényereje.


Ez egy újabb technológia, vannak előnyei, ezért sokan használják növényes akváriumokhoz.

2011. febr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

T5-höz láttam foglalatot Tungsram boltban, ez olyan amit össze tudsz barkácsolni otthon, pl egy fa lapra rácsavarozhatod. Ez a foglalat nem drágább mint a T8-as.


Maga a cső az már drágább.


Aztán láttam pl gyári T5-ös akváriumos armatúrát ami marja jól nézett, de olyat már csak elképesztően drágán.


Valaki biztos megveszi, de az nem én vagyok :)

2011. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A T5 újabb, vékonyabb, strapabíróbb. Illetve ahogy előttem is írták hogy vékonyabb és több odafér mint T8-asból. Szerintem teljesítményben vagy pénzmegtakarításban nem különböznek.
2011. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!