Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik vele? Segítség!?

Mi történik vele? Segítség!?

Figyelt kérdés

Pár napja kiírtam egy kérdést, és azon belül feltettem még egyet. Az algaevőmről van szó. Kapott hűtőfürdőt, és ma vettem észre rajta, hogy a bal felén az uszonyán már nincsenek meg a hártyák, csak a "csontos" rész. Nem tudom másképp leírni:S Továbbá szintén a bal felén, a feje, mintha kikopott volna, már már majdnem fehéres neki. Be van húzódva a sarokba, és úgy látom alig van benne élet.:(

Mi van vele? Én ilyet még nem láttam. Ne nézzetek hülyének, de már meg is sirattam:(

Itt a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..


2011. febr. 10. 12:14
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
A többi hal egyébként jól van, nem látok rajtuk semmi rendelleneset!
2011. febr. 10. 12:15
 2/32 anonim ***** válasza:
Szegénykém.Én nem nézlek hülyének.3 hónapja siratom a macskámat(oké,hogy más,de akkor is).Szerintem egy szakembert kéne felhívnod,mert itt csak tippelni tudnak az emberek.
2011. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 gfero ***** válasza:
uszonyrothadása van szerintem amire a tetra generál tonic egy jó gyógyszer és nem ártana küllőn akváriumba kezelni.milyen hűtő fürdőt csináltál?
2011. febr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

én is ezen gondolkoztam, hogy állatorvos, de félek, hogy "kiröhögne" :(

sikerült róla képet csinálnom: [link]

nem jó kép, de a fején a fehéres folt tisztán kivehető, és az uszonya is. Uszonysorvadás?


első válaszoló, én is elvesztettem 2 cicámat, még picike volt, el kellett altatni. A másikat pedig elütötték. Kezdem azt hinni, hogy elvagyok átkozva az állatok terén:(

2011. febr. 10. 12:28
 5/32 A kérdező kommentje:
istenem már írni sem tudok:( nem hűtőfürdőt, hanem gyors fürdőt csináltam neki
2011. febr. 10. 12:32
 6/32 anonim ***** válasza:
Uhh. Hát a linkelt képen elég csúnya hegei vannak, sajnos úgy néz ki, hogy elfertőződtek, bejutottak a hal szervezetébe a kórokozók és azok fertőzték tovább. Ettől rohadt el az uszonya, ettől fehéres a feje. Nem hiszem, hogy tehetsz érte valamit. Talán valamilyen antibiotikumos kúra segíthet rajta, de ennyire előrehaladott esetekben már az sem valószínű. Ehhez viszont valóban állatorvos szükséges, csak ő írhat fel ilyesmit.
2011. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 gfero ***** válasza:
ez a gyógyszer jó gombás fertőzések meg nyílt sebekre is ami nálad fennáll ,
2011. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

tehát akkor vihetem dokihoz, nem fog rám úgy nézni, mint valami hülyére? Sokaknak sajnos egy hal, csak egy hal..:(

Benyúltam az akváriumba, megérintettem őt, még csak el sem úszott, szinte lebeg:(

Szüleim azt mondják, hogy szenved, és segítsek rajta, de az ki van csukva, én nem tudom megtenni....:'(

Ettől lehet baja a többi halnak?

2011. febr. 10. 12:35
 9/32 anonim ***** válasza:

A csúnya hegeket az előző képre mondtam, amit ezelőtt linkeltél. Ezen sajnos alig látszik valami, nem tudom kivenni, mi lehet az a fehér folt, talán penész. Sajnos egy legyengült halat minden egyszerre támad meg, ezért van ennyiféle baja.

Nem fog kiröhögni az állatorvos, ha megfelelően tudod szállítani, akkor érdemes megpróbálni.

2011. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Igen, lehet baja a többi halnak, jó lenne kivenni. Ha már ennyire gyenge, akkor ahogy mondtam, már nem valószínű, hogy állatorvos tud segíteni rajta, nagy stresszel jár a szállítás, nagy a megfázás veszélye is.
2011. febr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!