Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyökér nélküli növény?

NRichárd kérdése:

Gyökér nélküli növény?

Figyelt kérdés
Vettem a napokban egy szép növényt :D hínárfélének tűnik (megkeresem és leírom ha megtalálom) Egy darab gyökere sincs. Ilyen tápkosárba kaptam itthon mondom elültetem kivettem és nincs gyökere egyik hajtásnak sem. Lehet ilyen? Ki fog nőni? Vagy jól átvertek ?:D:D
2011. febr. 10. 16:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
tündérhínár :D
2011. febr. 10. 16:12
 2/11 Platypus ***** válasza:
A hínárokat gyökér nélkül árulják. A legtöbbnek kinő idővel, a tüskéshínároknak nem, azok általában nem is hoznak gyökeret. Sok szerencsét az életben tartásához, a hínárok iszonyat fényigényesek.
2011. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Tilandzsia?Az egy élősködő növény.
2011. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amiket én vettem, annak sem volt soha gyökere. Tönkre is ment, de hogy emiatt vagy csak rosszul tartottam, nem tudom. Meg legtöbbször a mollyk megzabálták :D
2011. febr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
:) hát csak csak kinő fényt kap rendesen és nincs felette semmi hogy ne érje plus a nap is süti ha van :) remélem megmarad :) és "földbe gyökerezik a lába" :D
2011. febr. 10. 16:38
 6/11 anonim válasza:
0%

Én is elrontottam, vettem egy növényt és nem a kosárba hagytam...

Benne kell hagyni kb. 3 napig és kicsit megerőssödik, talán kinőa gyökere is :D

2011. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én ilyen fölé telibe nyomattam fénnyel.

2db 6500 K-s 20wattos kompakt izzó pont a növény fölött. Úgy muszáj neki megmaradnia. Ez nem oszlik úgy szét ez a fény, mint egy neon, ez egy pontra jobban világít :)

2011. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
A kosárban hagyni teljesen felesleges. Ha az ember levág egy darabot a hajtásból és ledugja a talajba, akkor is ki fog gyökerezni. Akár egy 3-4 centis frissen levágott hajtáscsúcs is képes legyökerezni, egy hét se kell hozzá. Már amennyiben minden mást megkap. Napfényre kirakott 5 literes üvegben neveltem ezt a növényt, nagyon gyorsan nőtt és sose volt a gyökérrel gond. Ennek a fajnak igazán nem is fontos a gyökérzet, a leveleken veszi fel a tápanyagot. Most nincs valami sok napfény a lakásunkban, és csak csalódásom volt ezzel a fajjal, pedig nálam az átlagnál jóval erősebb fény van. Igényli a brutál erős világítást(vagy a napfényt).
2011. febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Mit értesz brutális fény alatt? 70 literes az aksim. 4 szál amúgy olvastam hogy nem a gyökereiből veszi fel a táplálékot de van a kis kosarában egy tabletta az a tápanyagos :D
2011. febr. 10. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Idővel kifog gyökerezni.
2011. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!